#Opinie po meczu Piastunki vs Bronowianka
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

foto. GTW / Dom Bardzo Medialny

Dariusz Opoka (trener GTW): Jeszcze musimy popracować nad koncentracją, komunikacją oraz zgraniem. Trenujemy od października w uzupełnionym składzie, doszły młode zawodniczki oraz wsparcie z Polonii Bytom. Potrzebujemy czasu na przepracowanie pewnych rzeczy. Mecz był dobry, kolejne punkty przyjdą w następnych spotkaniach.

Zuzanna Struczewska (GTW): Przez pierwsze minuty meczu przeciwniczki częściej atakowały i właśnie one zdobyły pierwszego gola. Jednak z czasem nasza gra zaczęła się kleić i dzięki temu na przerwę zeszłyśmy prowadząc 3:2. Na drugą połowę wyszłyśmy zmotywowane i szybko strzeliłyśmy kolejne dwie bramki. Niestety później do naszej gry wkradła się dekoncentracja i pozwoliłyśmy przeciwniczkom na zbyt wiele. Końcowy wynik 6:6 pozostawia niedosyt.
W naszej grze brakowało jeszcze zgrania. Mamy dużo nowych zawodniczek w zespole i mam nadzieję, że wraz z kolejnymi treningami i meczami będziemy się lepiej rozumiały na boisku.

Julia Szostak (Bronowianka): Przyjeżdżając do Gliwic, nie znałyśmy naszych przeciwniczek. Od początku meczu zaatakowałyśmy i stworzyłyśmy sobie dużo sytuacji, jednak bramkarka Gliwic bardzo dobrze broniła. W 10 minucie objęłyśmy prowadzenie. Po przerwie chwila rozluźnienia wdarła się do naszej drużyny i zrobił się wynik 5:2. Jednak szybko się obudziłyśmy i odrobiłyśmy straty. Pokazałyśmy, że umiemy walczyć. Przyjechałyśmy w ósemkę i po pewnym czasie było widać u nas zmęczenie. Mecz był dość wyrównany i emocjonujący. Cieszymy się z naszego pierwszego występu w pierwszej lidze. Czeka nas jeszcze dużo pracy. Dziewczyną z Gliwic życzymy powodzenia, a my koncentrujemy się na kolejnych spotkaniach.