#U20WWC : Koniec fazy grupowej (video)

foto. FIFA

3. kolejka fazy grupowej 

Grupa A

Bezpośredni pojedynek Brazylii i Szwecji decydował o tym, która z tych dwóch drużyn zapewni sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Piłkarkom z Ameryki Południowej do szczęścia wystarczał remis i właśnie taki wynik udało im się ostatecznie osiągnąć. Wprawdzie Szwedki stosunkowo szybko wyszły na prowadzenie (oczywiście za sprawą Blackstenius, dla której było to juz piąte trafienie na turnieju), ale jeszcze przed przerwą Brazylijkom udało się wyrównać po świetnie rozegranym rzucie rożnym. Po zdobyciu gola na 1-1, Canarinhas w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i zasłużenie zameldowały się w najlepszej ósemce mistrzostw. Znacznie mniej emocji było w drugim spotkaniu, w którym reprezentacja Korei Północnej przypieczętowała pierwsze miejsce w grupie A, pokonując Papuę-Nową Gwineę aż 7-1. Sporym wydarzeniem był jednak honorowy i zarazem historyczny gol dla Papuasek autorstwa Agevy.

 • Brazylia vs Szwecja 1:1

 • Korea Północna vs Papua NG 7:1

  1. Korea Północna 
  2. Brazylia 
  3. Szwecja 
  4. Papua NG 

  Grupa B

  Młode Nadeshiko niezwykle szybko otrząsnęły się po porażce z Hiszpanią i w meczu bez historii pokonały nadspodziewanie bezbarwną podczas całego turnieju Kanadę aż 5-0. Mistrzynie Azji dominowały w każdym elemencie gry, a w pewnym momencie poczuły się na murawie w Port Moresby tak pewnie, że zadbały również o wrażenia artystyczne. Trafienie Hasegawy mogłoby bowiem być ozdobą najbardziej efektownego piłkarskiego widowiska. Obok Japonek do ćwierćfinału awansowały także Hiszpanki, które w ostatniej kolejce zmagań grupowych przegrały z Nigerią 1-2. Wynik ten nie pozwolił jednak zespołowi z Afryki w sposób wystarczający podreperować dorobku bramkowego i pomimo dwóch zwycięstw w trzech spotkaniach reprezentacja Nigerii zakończyła swój udział w mistrzostwach na fazie grupowej, co – biorąc pod uwagę ogromny potencjał tej nacji w piłce młodzieżowej – jest na pewno wynikiem rozczarowującym.

  • Nigeria vs Hiszpania 2:1

  • Kanada vs Japonia 0:5

   1. Japonia 
   2. Hiszpania 
   3. Nigeria 
   4. Kanada 

   Grupa C

   Samobójczy gol Murphy sprawił, że przez niespełna dwie minuty reprezentacja USA znalazła się na skraju przepaści, ale błyskawiczne wyrównanie po indywidualnej akcji Pugh przywróciło status quo w grupie C. Piłkarki z Ghany do końca walczyły niezwykle ambitnie, w drugiej połowie Owusu-Ansah miała wyborną okazję na to, aby ponownie wyprowadzić ekipę z Afryki na prowadzenie, ale ostatecznie niezwykle emocjonujący mecz zakończył się korzystnym dla podopiecznych Michelle French remisem. Za plecami Amerykanek z grupy wyszła także reprezentacja Francji, która do awansu potrzebowała zwycięstwa nad Nową Zelandią. Cel udało się zrealizować, lecz zwycięstwo 2-0 – choć w pełni zasłużone – nie przyszło jednak zupełnie bezboleśnie, a przedstawicielki Oceanii kolejny raz udowodniły, że na rozgrywanym w Papui-Nowej Gwinei turnieju nie znalazły się przypadkowo.

   • Nowa Zelandia vs Francja 0:2

   • USA vs Ghana 1:1

    1. USA
    2. Francja 
    3. Nowa Zelandia 
    4. Ghana 

    Grupa D

    Mecze z Meksykiem i Koreą Południową miały dać odpowiedź na pytanie, czy w Niemczech istnieje życie bez Lei Schüller. Patrząc na same liczby, wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, gdyż zastępująca napastniczkę Essen Sanders – choć nie imponuje zwrotnością – dziś dołożyła do kolekcji kolejnego gola. Jedno trafienie zapisała na swoim koncie także Orschmann, w związku z czym Niemki dość pewnie pokonały Koreę 2-0, ale na prawdziwą weryfikację ich umiejętności musimy chyba poczekać do ćwierćfinału. W najlepszej ósemce nie zabraknie także grającej niezwykle przyjemny dla oka futbol reprezentacji Meksyku. W swoim ostatnim meczu grupowym podopieczne Roberto Mediny prowadziły z Wenezuelą już 3-0, ale bramki Garcii oraz Moreno pozwoliły drużynie z Ameryki Południowej zakończyć swój debiutancki udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata z podniesionymi głowami, choć przed turniejem ich ambicje na pewno były znacznie większe.

    • Korea Południowa vs Niemcy 0:2

    • Wenezuela vs Meksyk 2:3

     1. Niemcy 
     2. Meksyk 
     3. Korea Południowa 
     4. Wenezuela 

     ĆWIERĆFINAŁY 

     Czwartek, 24 listopada 

     • 7:00 Korea Północna vs Hiszpania 
     • 10:30 Japonia vs Brazylia 

     Piątek, 25 listopada 

     • 7:00 USA vs Meksyk 
     • 10:30 Niemcy vs Francja 
      foto. FIFA

      Dodaj komentarz

      This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.