#U20WWC : Podsumowanie drugiej kolejki (video)

FIFA U20 Women's World Cup 2016
foto. FIFA

2. kolejka fazy grupowej 
Grupa A

Zwyciężając 4-2 z Brazylią, reprezentacja Korei Północnej praktycznie zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy A na koniec zmagań grupowych. Wicemistrzynie Azji pokonały swoje rywalki z Ameryki Południowej w pełni zasłużenie, choć trzeba przyznać, że szczególnie w pierwszej połowie brazylijskie defensorki pomagały im jak mogły i to właśnie po ich ewidentnych błędach padły aż trzy z czterech goli dla Koreanek. Canarinhas wciąż nie straciły jednak szans na awans do ćwierćfinału, a do pełni szczęścia wystarczy im remis w niedzielnym meczu ze Szwecją. Piłkarki z Europy nie zachwyciły bowiem w starciu z Papuą-Nowa Gwineą i choć zwyciężyły z gospodyniami turnieju 6-0 (między innymi dzięki czterem trafieniom Blackstenius), to za swój występ zebrały wiele krytycznych uwag. 

 • Korea Północna vs Brazylia 4:2
 • Papua NG vs Szwecja 0:6
  1. Korea Północna – 6 pkt 
  2. Brazylia – 3 pkt 
  3. Szwecja – 3 pkt 
  4. Papua NG – 0 pkt 

   Grupa B

   Hiszpania to jedna z największych potęg europejskiej piłki młodzieżowej, ale w rywalizacji z Japonią zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego nie mogły się poszczycić najlepszym bilansem. W środę udało się go w końcu nieco poprawić, choć można się zastanawiać, czy rzut karny, po którym rezerwowa Caldentey strzeliła gola na wagę trzech punktów, został podyktowany prawidłowo. Rozważania te w niczym nie zmienią jednak faktu, iż to Hiszpania po dwóch kolejkach znajduje się na szczycie tabeli i tylko mały krok dzieli podopieczne Pedro Lopeza od awansu do ćwierćfinału. Na przeciwnym biegunie znalazły się za to Kanadyjki, które doznały już drugiej porażki na turnieju w Oceanii. Pojedynek z Nigerią zawodniczki z Ameryki Północnej rozpoczęły bardzo obiecująco, ale kardynalne błędy bramkarki i obrończyń pozwoliły Afrykankom zwyciężyć 3-1 i jeszcze pozostać w grze o awans.

   • Hiszpania vs Japonia 1:0
   • Nigeria vs Kanada 3:1
    1. Hiszpania – 6 pkt 
    2. Japonia – 3 pkt 
    3. Nigeria – 3 pkt 
    4. Kanada – 0 pkt 

     Grupa C

     Po remisie na inaugurację, piłkarki USA bardzo chciały dopisać do swojego dorobku trzy punkty w starciu z Nowa Zelandią i od pierwszego gwizdka przystąpiły do realizacji tego planu. Trafienia Sanchez oraz Pugh, czyli dwóch chyba największych gwiazd amerykańskiej kadry, bardzo szybko ustawiły mecz, w związku z czym jedyną niewiadomą stały się rozmiary zwycięstwa USA. Ostatecznie skończyło się na „skromnym” 3-1; trzeciego gola dołożyła Watt, a zawodniczkom z Oceanii na pocieszenie pozostał przepiękny, choć tylko honorowy gol Coombes. Emocji nie brakowało także w drugim spotkaniu tej grupy, w którym to Francja była o krok od porażki z Ghaną. Wyrównanie przyniosła im jednak akcja rozpaczy, zakończona trafieniem Mateo na 2-2 w 95. minucie spotkania. Wyniki te sprawiają, że przed ostatnią serią spotkań każda z drużyn ma swój los we własnych rękach. 

     • Francja vs Ghana 2:2
     • Nowa Zelandia vs USA 1:3
      1. USA – 4 pkt 
      2. Nowa Zelandia – 3 pkt 
      3. Francja – 2 pkt 
      4. Ghana – 1 pkt 

      Grupa D

      Pojedynek Niemek z Meksykankami miał dwa oblicza. W pierwszej, bezbramkowej połowie, z bardzo dobrej strony pokazały się piłkarki z Ameryki Środkowej, które między innymi dwukrotnie obijały słupek bramki Schlüter. Po przerwie inicjatywę przejęły już jednak faworytki i ostatecznie zwyciężyły 3-0, choć trzeba podkreślić, że kluczowy w tej rywalizacji zdobyty tuż po przerwie gol na 1-0 nie powinien zostać uznany. Podobny przebieg miał zakończony identycznym rezultatem mecz Korei Południowej z Wenezuelą. Tutaj także rozstrzygnięcie poznaliśmy dopiero w końcowej fazie meczu, a trafienia Namgung, Han oraz Kim sprawiły, że Azjatki awansowały na drugą lokatę w przejściowej tabeli grupy D. Na decydujące rozstrzygnięcia musimy jednak poczekać do poniedziałku, gdyż nawet zamykające tabelę Wenezuelki nie zrezygnowały jeszcze z gry o awans. 

      • Niemcy vs Meksyk 3:0
      • Korea Południowa vs Wenezuela 3:0
       1. Niemcy – 6 pkt 
       2. Korea Południowa – 3 pkt 
       3. Meksyk – 3 pkt
       4. Wenezuela – 0 pkt 

        Jared Burzynski 

        Dawid Gordecki

        %d bloggers like this: