Anna Żelazko – była piłkarka m.in. AZS-u Wrocław, Unii Racibórz, Górnika Łęczna i reprezentacji Polski

2:0 Roksana Ratajczyk 16′
2:1 Katarzyna Rozmus 40′
2:2 Aleksandra Nieciąg 47′
2:3 Agata Drożdzik 89′

Zacięty mecz mieliśmy w Szczecinie. W pierwszej połowie po bramkach mieliśmy już 2:0 dla gospodyń, lecz bramka kontaktowa Kasi Rozmus w 40 minucie dała nadzieję przyjezdnym. Olimpia znów rozegrała koszmarną drugą połowę u siebie i dała sobie wyszarpać trzy punkty. Drużyna z Żywca pokazała charakter, odwracając losy spotkania w 89 minucie.

• GOSiRki Piaseczno vs AZS Wrocław 2:1

0:1 Dominika Grabowska 17’k
1:1 Magdalena Dudek 52′
2:1 Magdalena Dudek 80′ k

Gosirki zagrały najlepsze spotkanie w tym sezonie. Mimo że przegrywały od 17 minuty, to pokazały pazur i wygrały. Do zwycięstwa poprowadziła ich Magda Dudek, która przypieczętowała dobre zawody strzelając dwa gole.

• AZS PWSZ Wałbrzych vs UKS SMS Łódź 1:1

1:0 Małgorzata Mesjasz  (dobitka karnego obronionego przez Paturaj) 48′
1:1 Nikola Karczewska 77′

Wałbrzych po raz kolejny traci punkty na własne życzenie, po swoich błędach. Danuta Paturaj po raz kolejny obroniła karnego, lecz tym razem Gosia Mesjasz poprawiła i strzeliła gola. W 77 minucie po głupiej stracie piłki dziewczyny z Łodzi straciły prowadzenie. Do remisu doprowadziła młoda Nikola Karczewska.

4:1 Anna Sznyrowska 90′

Po lekcji futbolu, jaki dał Medyk Górniczki szybko podniosły się i kolejną rundę zaczęły od wygranej 4:2 z Czarnymi. Obie ekipy pokazały kawał dobrego futbolu i duży potencjał. Wyróżniała się Ewelina Kamczyk. Warta uwagi jest bardzo ładna bramka Pati Fischerovej (z 72 minuty) wprost z rzutu wolnego w samo okienko bramki Palińskiej.

0:7 Katarzyna Daleszczyk 90′

Medyk niezmiennie demoluje następnych przeciwników, tym razem padło na młody zespół z Białej Podlaskiej.
Warto podkreślić, że Katarzyna Daleszczyk rozgrywała swój setny mecz na poziomie Ekstraligi przypieczętowała go hattrickiem.

• Sztorm AWFIS Gdańsk vs AZS UJ Kraków 0:3

0:1 Magdalena Konopka 15′
0:2 Justyna Maziarz 72′
0:3 Natalia Sitarz 86′

Jagiellonki wreszcie pokazały dobrą grę w parze ze skutecznością. Znakomite zawody rozegrała Ania Zapała, a ozdobą spotkania została bramka Justyny Maziarz.

#WaszymZdaniem

Najlepsza piłkarka 12. kolejki Ekstraligi

• Magdalena Dudek (GOSiRKi Piaseczno) (82%, 4 401 Votes)
  • Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź) (13%, 711 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) (3%, 136 Votes)
  • Anna Zapała (AZS UJ Kraków) (1%, 62 Votes)
  • Katarzyna Daleszczyk (Medyk POLOmarket Konin) (1%, 37 Votes)
  • Katarzyna Rozmus (TS Mitech Żywiec) (1%, 29 Votes)

Total Voters: 5 376

TABELA

LICZBY KOLEJKI

• 26 – tyle bramek padło w dwunastej kolejce
    • 2 – tyle razy wygrali gospodarze (GOSiRKi i Górnik)

• 6. goli – Linda Dudek (UKS SMS Łódź),
    • 5. goli – Magdalena Dudek (GOSiR Piaseczno), Oliwia Maciukiewicz (AZS PWSZ Wałbrzych), Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych), Natalia Pakulska (Medyk Konin), Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin), Weronika Zasowska (UKS SMS Łódź),
    • 4. gole – Stanislava Lišková (Czarni Sosnowiec), Paulina Zawiślak (Czarni Sosnowiec),
    • 3. gole – Emilia Bezdziecka (AZS PWSZ Wałbrzych), Natalia Chudzik (Medyk Konin), Agata Guściora (Medyk Konin), Dominika Kopińska (Sztorm Gdańsk), Monika Koziarska (AZS Wrocław), Wiktoria Marszewska (Górnik Łęczna), Sylwia Matysik (AZS Wrocław), Natalia Niewolna (Olimpia Szczecin), Katarzyna Rozmus (Mitech Żywiec), Lucia Šušková (Mitech Żywiec), Renata Warunek (Mitech Żywiec), Petra Zdechovanová (Czarni Sosnowiec),
    • 2. gole – Kinga Bużan (Sztorm Gdańsk), Patrycja Falborska (AZS Wrocław), Patrícia Fischerová (Czarni Sosnowiec), Karolina Gradecka (AZS PWSZ Wałbrzych), Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna), Marlena Hajduk (Górnik Łęczna), Dżesika Jaszek (Górnik Łęczna), Monika Kędzierska (GOSiR Piaseczno), Magdalena Knysak, Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków), Anna Kowalczyk (Sztorm Gdańsk), Michalina Kowalska (UKS SMS Łódź), Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska), Radoslava Slavcheva (Medyk Konin), Weronika Szymaszek (Olimpia Szczecin), Kamila Tkaczyk (Czarni Sosnowiec), Karolina Wierzbicka (Sztorm Gdańsk), Patrycja Wiśniewska (Mitech Żywiec), Katarzyna Wnuk (Mitech Żywiec), Joanna Wróblewska (AZS Wrocław),
    • 1. gol – Patrycja Balcerzak (Medyk Konin), Angelika Bużan (Sztorm Gdańsk), Anna Ciupińska (GOSiR Piaseczno), Agata Droździk (Mitech Żywiec), Klaudia Dymińska (GOSiR Piaseczno), Elżbieta Edel (AZS PSW Biała Podlaska), Dominika Gąsieniec (AZS PSW Biała Podlaska), Sofia Gonzales (AZS PWSZ Wałbrzych), Natasza Górnicka (Górnik Łęczna), Dagmara Grad (Medyk Konin), Angelika Grzywna (GOSiR Piaseczno), Aleksandra Jaworek (AZS PWSZ Wałbrzych), Karolina Jędras (AZS PWSZ Wałbrzych), Agnieszka Jędrzejewicz (Górnik Łęczna), Klaudia Kamińska (Sztorm Gdańsk), Katarzyna Konat (UKS SMS Łódź), Julia Kowalczyk (AZS PWSZ Wałbrzych), Dominika Kwietniewska (Górnik Łęczna), Dominika Łuczak (Olimpia Szczecin), Patrycja Matla (Czarni Sosnowiec), Magdalena Konopka ,Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków), Patrycja Michalczyk (Olimpia Szczecin), Katarzyna Michalska (AZS PSW Biała Podlaska), Milena Mikołajczak (AZS PSW Biała Podlaska), Klaudia Miłek (AZS PWSZ Wałbrzych), Kinga Molenda (UKS SMS Łódź), Aleksandra Nieciąg (Mitech Żywiec), Joanna Operskalska (Czarni Sosnowiec), Maja Osińska (UKS SMS Łódź), Joanna Preś (Olimpia Szczecin), Oliwia Rapacka (GOSiR Piaseczno), Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Słowińska (Sztorm Gdańsk), Anna Šmídová (Czarni Sosnowiec), Paulina Sobczak (GOSiR Piaseczno), Aleksandra Sudyk (Olimpia Szczecin), Magdalena Szwed (Olimpia Szczecin), Patrycja Trzcińska (Olimpia Szczecin), Kinga Wilk (AZS UJ Kraków), Aleksandra Witczak (Olimpia Szczecin), Anna Zapała (AZS UJ Kraków), Karolina Zasada (Mitech Żywiec), Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna) *