Niesamowity comeback Bayernu! Arsenal prowadził 2:0, ale wszystko runęło w drugiej połowie [WIDEO]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Niesamowity comeback Bayernu! Arsenal prowadził 2:0, ale wszystko runęło w drugiej połowie [WIDEO]

To był mecz, który idealnie pokazuje, że w Lidze Mistrzyń nic nie jest przesądzone do ostatniego gwizdka. Bayern Monachium dokonał spektakularnego zwrotu akcji, pokonując Arsenal 3:2 po emocjonującym pojedynku na Allianz Arenie. Bohaterką spotkania została Glodis Viggosdottir, która w 86. minucie zapewniła niemieckiej drużynie triumf i komplet punktów.

Pierwsza połowa należała bezapelacyjnie do mistrzyń Anglii. Arsenal zdominował grę od pierwszego gwizdka, a już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie po niefortunnej interwencji Marii Grohs. Bramkarka Bayernu odbiła piłkę po strzale Beth Mead prosto na głowę Emily Fox, która z bliska trafiła do siatki.

W 23. minucie „Kanonierki” podwyższyły prowadzenie. Po błędzie Stine Ballisager, Stina Blackstenius utrzymała piłkę w ataku i zagrała do Mariony Caldentey, a Hiszpanka precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego pokonała Grohs. Arsenal mógł do przerwy prowadzić wyżej — po strzale Blackstenius futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron na murawie zobaczyliśmy zupełnie inny Bayern. Zespół Thomasa Wörle’a dokonał kilku zmian, które całkowicie odmieniły obraz gry. W 67. minucie młodziutka Alara Sehitler wykorzystała dośrodkowanie Klary Bühl i wślizgiem umieściła piłkę w siatce, dając gospodyniom kontakt.

Od tego momentu Arsenal wyraźnie stracił kontrolę, a Bayern złapał wiatr w żagle. Na dziesięć minut przed końcem Pernille Harder popisała się efektownym lobem, doprowadzając do wyrównania. W 86. minucie to znów Bühl znalazła się w roli asystentki – jej dokładne podanie zamknęła Glodis Viggosdottir, która z bliska skierowała piłkę do bramki i przypieczętowała sensacyjne zwycięstwo 3:2.

Dla Bayernu to kolejny imponujący występ przed własną publicznością – monachijki przedłużyły swoją serię meczów bez porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzyń do 14 spotkań. Arsenal z kolei po raz kolejny nie utrzymał korzystnego wyniku, a porażka może okazać się kosztowna w kontekście walki o awans do ćwierćfinału.

Wynik końcowy:
Bayern Monachium 3–2 Arsenal
⚽ 67’ Sehitler, 80’ Harder, 86’ Viggosdottir — 5’ Fox, 23’ Caldentey

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!