Gwiazdy GieKSy zostają na dłużej!
Ekstraliga Polska

Gwiazdy GieKSy zostają na dłużej!

 GKS Katowice nie zwalnia tempa w budowaniu silnej kadry na kolejne sezony. Klub oficjalnie ogłosił przedłużenie kontraktów z Klaudią Słowińską i Julią Włodarczyk. Obie zawodniczki związały się z zespołem do końca sezonu 2026/2027, co oznacza, że pozostaną kluczowymi postaciami trójkolorowej drużyny na kolejne lata.

Obie piłkarki dołączyły do GKS-u w czerwcu 2023 roku i szybko stały się ważnymi ogniwami zespołu, który sięgnął po srebro mistrzostw Polski w 2024 roku, a rok później zdobył złoto i triumfował w Pucharze Polski.

Klaudia Słowińska rozegrała dotychczas 50 spotkań w barwach GieKSy, w których zdobyła 10 bramek. Jej forma w rozgrywkach ligowych nie przeszła bez echa – od jesieni 2024 roku regularnie występuje w seniorskiej reprezentacji Polski, a jej nazwisko znalazło się w składzie na zbliżające się mistrzostwa Europy w Szwajcarii.

Z kolei Julia Włodarczyk również zaliczyła imponujący dorobek – 49 występów i 8 goli. Pomocniczka dała się poznać jako zawodniczka, która potrafi błyszczeć w kluczowych momentach. Jej trafienia i asysty odegrały znaczącą rolę w sukcesach katowiczanek w ostatnich rozgrywkach.

Decyzja o zatrzymaniu obu zawodniczek to jasny sygnał, że GKS Katowice planuje utrzymać wysoką formę i dalej liczyć się w walce o trofea. Przedłużenie umów z podstawowymi piłkarkami to nie tylko stabilizacja kadry, ale też silna baza pod kolejne wyzwania – zarówno w kraju, jak i w europejskich pucharach.

JanekF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!