Polki na Świecie (24-25.09)
Grają z TKF Ligi Polki na Świecie Publicystyka Świat

foto. Kinga Szmik Facebook

To był niezły weekend dla Polek grających za granicą. Co prawda Jolanta Siwińska nadal nie wstaje z ławki ale trzeba pamiętać, że po zmianie trenera musi na nowo walczyć o miejsce w składzie. Poza tym m.in. kolejne minuty w rezerwach Wolfsburga u boku Agaty Tarczyńskiej rozegrała Ewa Pajor. Doskonale radzi sobie Kinga Szemik, która zbiera za oceanem świetne recenzje.

Bundesliga

• Turbine Poczdam: Jolanta Siwińska cały wygrany 3:1, wyjazdowy mecz z Monchengladbach spędziła na ławce
  • Wolfsburg: Ewa Pajor nie znalazła się w kadrze meczowej na wygrany 2:1 wyjazdowy mecz z Bayernem, 90 minut w wygranym 3:0, wyjazdowym meczu z Union Berlin
  • Freiburg: Nicole Eckerle nie znalazła się w kadrze meczowej na wygrany 2:1, wyjazdowy mecz z Hoffenheim
  • SC Sand: Silvana Chojnowski poza kadrą na wygrany 2:0 u siebie meczu z Bayerem (pauzowała za czerwoną kartkę z poprzedniej kolejki)

2. Bundesliga

• Herforder SV: Oliwia Woś – 90 minut w przegranym 2:3, wyjazdowym meczu z SV Meppen
  • Arminia Bielefeld: Karolina Bochra – 90 minut w wygranym 3:2, u siebie meczu z B.W. Hohen Neuendord, Kamila Kmiecik – 90 minut, Symela Ciesielska – 90 minut
  • BV Cloppenburg: Agnieszka Winczo – 90 minut i gol w przegranym 1:4, u siebie meczu z Werderem, Marta Stobba – 90 minut, Dominika Wylężek – na ławce
  • B.W. Hohen Neuendorf: Katarzyna Jankowska – 90 minut w przegranym 2:3, wyjazdowym meczu z Arminią, Evelyn Nicinski – 90 minut, Hanna Konsek – 90 minut, Patrycja Pożerska – 90 minut
  • Wolfsburg II: Agata Tarczyńska – 90 minut w wygranym 3:0, wyjazdowym meczu z Union Berlin

Regionalliga

BSC Marzhan: Sandra Lichtenstein – 90 minut w wygranym 5:1 u siebie meczu z SG Blau-Weiss Beelitz, Marta Stodulska – od 57 minuty i gol, Aleksandra Flegel – do 69 minuty

Francja

• Katarzyna Kiedrzynek (PSG)– 90 minut w wygranym 1:0 u siebie meczu z Olympique Marsylia

USA

• Kinga Szemik (University of Texas Rio Grande Valley) – 90 minut w ligowym meczu z South Carolina wygranym 3:1