Lyon triumfuje nad Wolfsburgiem [wideo]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Olympique Lyon nie zwalnia tempa w Lidze Mistrzyń, pewnie pokonując niemiecki Wolfsburg 2:0 na wyjeździe. To drugie zwycięstwo Francuzek w fazie grupowej i kolejny dowód ich dominacji w tegorocznych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a Lyon szybko narzucił swoje warunki gry. Już w 8. minucie spotkania Wendie Renard otworzyła wynik, precyzyjnie główkując po doskonałym dośrodkowaniu Melchie Dumornay. Przez resztę pierwszej połowy to Francuzki kontrolowały sytuację, choć Wolfsburg próbował odpowiedzieć, szczególnie groźnie atakując w 41. minucie, kiedy strzał Lynn Wilms minimalnie minął bramkę Lyonu.

Druga połowa nie przyniosła zmian w obrazie gry – Lyon nadal dominował. W 54. minucie Lindsey Horan podwyższyła prowadzenie, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Dumornay. Wolfsburg, mimo że przeprowadził kilka groźnych akcji, nie zdołał pokonać dobrze dysponowanej Christiane Endler.

Lyon, po pewnym zwycięstwie nad niemieckim zespołem, jest w znakomitej formie, niepokonany w tym sezonie i z sześcioma zwycięstwami na koncie.