Real Madryt w formie! Pewne 4:0 z Celtikiem w Lidze Mistrzyń [WIDEO]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Real Madryt zapisał na swoim koncie pierwsze punkty w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzyń, rozbijając Celtic 4:0 na stadionie Alfredo Di Stéfano. Zespół „Królewskich” od początku narzucił swoje tempo gry, co szybko przyniosło efekty, a kolejne gole w drugiej połowie tylko potwierdziły dominację Madrytu.

Już w 7. minucie Caroline Weir popisała się fantastycznym uderzeniem z dystansu, otwierając wynik spotkania. Jej strzał z około 35 metrów zaskoczył bramkarkę rywalek, dając gospodyniom prowadzenie. Real Madryt kontrolował przebieg meczu, stale naciskając na defensywę Celticu. Piłkarki z Madrytu były bliskie podwyższenia wyniku jeszcze przed przerwą, jednak zabrakło im nieco szczęścia – piłka po strzale Oihane z rzutu rożnego trafiła w słupek.

Druga połowa to pełna dominacja Realu, który zakończył mecz z 29 oddanymi strzałami, z czego 13 celnych. Celtic, poza dwoma groźnymi akcjami, nie był w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Misę Rodríguez. Kluczowym momentem było jednak wprowadzenie nowych sił w ofensywie. Rikke Møller Bruun w 73. minucie podwyższyła wynik na 2:0 po świetnym dośrodkowaniu Evy Navarro, a już chwilę później Nicole Caicedo trafiła z rzutu karnego, ustalając wynik na 4:0. W międzyczasie do bramki trafiła również Møller, dopełniając dzieła zniszczenia Celticu.

Dla Realu Madryt to niezwykle ważne zwycięstwo, które daje im szansę na walkę o awans z grupy. Kolejne starcie w Lidze Mistrzyń odbędzie się już 13 listopada, gdy „Królewskie” zmierzą się ponownie z Twente. Wcześniej, w najbliższą niedzielę, Real czeka ligowy mecz z Madrid CFF.