Pierwsza wygrana Milanu w sezonie! Karczewska z decydującym golem [WIDEO]
Ligi Polki na Świecie Serie A Świat

Piłkarki AC Milan odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Serie A, pokonując Lazio Rzym 2:1 po emocjonującym meczu. Bohaterkami spotkania okazały się Julie Piga i Nikola Karczewska, które zdobyły swoje debiutanckie bramki w lidze, a kluczową rolę w meczu odegrała także bramkarka i kapitan zespołu, Laura Giuliani, broniąc rzut karny.

Mecz rozpoczął się od przewagi drużyny z Mediolanu. Już w pierwszej połowie Rossonere stwarzały sobie liczne sytuacje, a najgroźniejsza z nich zakończyła się strzałem Alishy Dompig, który został obroniony przez bramkarkę Lazio. Mimo dominacji Milanu, w 42. minucie Lazio objęło prowadzenie po strzale, który odbił się od wewnętrznej strony poprzeczki i wpadł do bramki Giuliani.

Mediolanki szybko odpowiedziały, wyrównując tuż przed przerwą. Julie Piga wykorzystała doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową pokonała bramkarkę rywalek, dając swojej drużynie nadzieję na lepszy wynik.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. W 50. minucie Lazio miało szansę ponownie wyjść na prowadzenie, gdy Piga sfaulowała rywalkę w polu karnym. Była zawodniczka Milanu, Martina Piemonte, podeszła do jedenastki, ale Laura Giuliani popisała się fenomenalną interwencją, ratując swój zespół.

Decydująca o losach spotkania okazała się zmiana taktyczna trenera Milanu. W 65. minucie na boisko weszła Nikola Karczewska, a jej obecność na murawie szybko przyniosła efekt. W 81. minucie po świetnym podaniu Valentiny CernoiI, Karczewska oddała strzał głową, który początkowo został obroniony, jednak Polka była na tyle zdeterminowana, że dobiła piłkę i dała swojej drużynie zwycięstwo.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie daje nadzieję, że Milan wraca na właściwe tory po słabszym początku kampanii. Kolejne wyzwanie czeka mediolanki w meczu wyjazdowym z Napoli.

Nikola Karczewska na boisko weszła na boisko w 65. minucie zmieniając Nadię Nadim, a Małgorzata Mesjasz w 78. minucie zmieniając Julie Pige.