Koncert Marceliny Buś! Śląsk zbił Resovię!

Wrocławski Śląsk zdominował rywalizację z Resovią Rzeszów w spotkaniu 7. kolejki Orlen Ekstraligi, pokonując rywalki aż 6:0. Główna bohaterka meczu, Marcelina Buś, zdobyła aż pięć goli, zapewniając swojej drużynie spektakularne zwycięstwo.

Już od pierwszego gwizdka zawodniczki WKS-u narzuciły swoje tempo gry, kontrolując przebieg spotkania. Pierwsza bramka padła po kwadransie, gdy Kozarzewska skutecznie wykończyła składną akcję zespołu, otwierając wynik spotkania na 1:0.

Mimo wielu okazji, do przerwy Śląsk prowadził tylko jednym golem, ale dominacja gospodyń była niepodważalna. Kluczowe wydarzenia miały jednak miejsce w drugiej połowie, gdzie prawdziwy show rozpoczęła Marcelina Buś.

W ciągu zaledwie 13 minut od wznowienia gry, Buś trafiła do siatki trzykrotnie, zdobywając hat-tricka. Druga z jej bramek, strzelona w 59. minucie, była przypadkowym, ale szczęśliwym trafieniem – piłka wpadła do bramki po wrzucie z prawej strony, zaskakując bramkarkę Resovii.

Zawodniczki Resovii nie były w stanie zatrzymać Buś, która dołożyła kolejne dwa gole w końcówce spotkania, pieczętując swój niesamowity występ. W doliczonym czasie gry Buś po raz piąty pokonała bramkarkę gości, ustalając wynik na 6:0.

Śląsk Wrocław zalicza kolejne pewne zwycięstwo w lidze, zdobywając cenne trzy punkty. Bohaterka meczu, Marcelina Buś, była nie do zatrzymania, a jej pięć bramek z pewnością przejdzie do historii tego spotkania.

Śląsk w pełni kontrolował przebieg meczu, a piłkarki Resovii musiały uznać wyższość gospodyń, które pewnie zmierzają w górę tabeli.