​Wieści ze zgrupowania kadry
Kadra A Polska Publicystyka Reprezentacje Specjalnie dla Nas

foto. Adam Murzański

W czwartek reprezentacja rozegrała grę treningową, której celem było sprawdzenie różnych wariantów taktycznych.

Trener UKS SMS Łódź, Marek Chojnacki, z chęcią zgodził się rozegrać gierkę treningową, aby drużyna była w rytmie meczowym w trakcie reprezentacyjnej przerwy. Wygraliśmy ale wynik w ogóle nie miał znaczenia. Najważniejsza była możliwość przetestowania pewnych elementów, stąd na przykład graliśmy 3×30 minut –

powiedział nam trener kadry seniorek , Miłosz Stępiński.

Teraz czas na analizy, wnioski a także rozmowy z piłkarkami. Wszystko po to aby wtorkowy debiut nowego selekcjonera zakończył się sukcesem.

Od kilku dni przebywamy na zgrupowaniu w Gutowie Małym i wszystko przebiega zgodnie z planem. Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego przebiegu zajęć – kończy Stępiński.

Ostatni mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Holandii, Polska rozegra we wtorek a przeciwnikiem będzie Mołdawia. Spotkanie zostanie odbędzie się na stadionie miejskim we Włocławku, pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18. W tabeli prowadzi Szwecja przed Danią, nasza kadra na awans nie ma już szans. Miłosz Stępiński w lipcu zastąpił Wojciecha Basiuka, który w trakcie nieudanych eliminacji zrezygnował z posady.