[IO Paris 24]: Niemki z brązowym medalem [WIDEO]
Świat

Reprezentacja Niemiec zakończyła swoje zmagania na Igrzyskach Olimpijskich, zdobywając brązowy medal po zaciętym meczu z Hiszpanią. Spotkanie, rozegrane w Lyonie, zakończyło się zwycięstwem Niemek 1:0, dzięki decydującej bramce Giulii Gwinn z rzutu karnego w 63. minucie.

Mecz od samego początku obfitował w emocje. Bramkarka Ann-Katrin Berger, która niespodziewanie stała się numerem jeden w drużynie prowadzonej przez trenera Horsta Hrubescha, zaprezentowała się ze znakomitej strony. Kluczowy moment nastąpił w 7. minucie doliczonego czasu gry, gdy Berger obroniła rzut karny wykonany przez hiszpańską gwiazdę, Alexię Putellas, ratując tym samym zwycięstwo swojego zespołu.

Mimo temperatury przekraczającej 30 stopni i niewielkiej liczby widzów na stadionie, Niemki pokazały determinację i skutecznie neutralizowały ataki Hiszpanek. Po objęciu prowadzenia mogły podwyższyć wynik, ale Lea Schüller nie wykorzystała stuprocentowej okazji.

W końcówce Hiszpanki rzuciły wszystko na szalę, próbując doprowadzić do wyrównania. Jednak niemiecka obrona, wsparta przez niezawodną Berger, wytrzymała presję, aż do ostatnich chwil meczu.

Niemki wracają z Paryża jako brązowe medalistki, a ich zasłużony sukces zostanie uhonorowany podczas ceremonii wręczenia medali po finale pomiędzy USA a Brazylią.