Podsumowanie 1. kolejki na południu
Grają z TKF I liga Polska Publicystyka

foto. Adam Murzański

Na południu w pierwszej kolejce odbyły się w weekend cztery spotkania. Padło 17 goli, po 7 w meczach w Krakowie i na Bukowinie Tatrzańskiej.

Do istnej strzelaniny doszło pod Tatrami, gdzie Rysy grały z Czwórką z Radomia. Gospodynie wykorzystały atut swojego boiska i już po 7 minutach prowadziły 2:0 (Półtorak, Maciążka), lecz przejezdne nie po to jechały 300 kilometrów, bo tanio oddać punkty. Już w pierwszej połowie doprowadziły do wyrównania, by w drugiej połowie dojechać do wyniku 3:4. Gola na wagę zwycięstwa strzeliła nowo pozyskana Emilia Wiaderna.

Dobrze sezon rozpoczęła Resovia, która pokonała w Krakowie osłabioną Wandę 6:1. A mogło się skończyć nawet na wyniku dwucyfrowym…

Mecz Sokoła z Goczałkowicami rozgrywano w dużym upale, a mimo to dziewczyny stworzyły dobre widowisko. Po pięknym strzale Patrycji Wołczyk wygrały dziewczyny ze Śląska.

Młodość i waleczne serca dały rezerwą Wrocławia debiutancie zwycięstwo na tym poziomie rozrywkowym.