Kamyk i Grabek z golami! Dobre otwarcie weekendu we Francji [ZOBACZ GOLE!]
Liga F Polki na Świecie Świat

W piątkowy wieczór rozpoczęła się 9. kolejka francuskiej D1 Arkema emocjonującym starciem pomiędzy Fleury a Le Havre. Mecz pełen zwrotów akcji, widowiskowych sytuacji. Bohaterkami zostały reprezentantki Polski.

Gospodynie szybko objęły prowadzenie, zdobywając dwie bramki, dzięki skutecznym akcjom Eweliny Kamczyk i Dominiki Grabowskiej. Kamczyk nie tylko wpisała się na listę strzelców, ale również zanotowała asystę przy drugim trafieniu swojej rodaczki Grabowskiej, ustalając wynik na 2-0.

Jednak Le Havre udowodniło, że nie zamierza łatwo oddać poległego. Po dośrodkowaniu Effy Effy, Benyahia zmniejszyła straty, ustalając wynik na 2-1 w 33. minucie. Mecz stał się jeszcze bardziej porywający, gdy doszło do zapomnianej kary za faul Harris, który ciągnął za włosy przeciwnika znajdującego się po drugiej stronie boiska. Ostatecznie arbiter nie pozostała obojętna i odgwizdał rzut karny dla Le Havre. W decydującym momencie Benyahia nie zadrżała, umieszczając piłkę równo z słupkiem i doprowadzając do remisu 2-2.

Cały mecz była wspaniale rozegrany przez Dominikę Grabowską, która zapisuje na swoim koncie bramkę. W 65. minucie z boiska schodziła Dominika Kopińska, a jedenaście minut później Ewelina Kamczyk również została zmieniona.

Piątek 24 listopada 2023 – 21:00, 9. kolejka D1 Arkema