Efektowna próba generalna Polonistek
II liga Polska Publicystyka

foto. Adam Murzański

Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek II ligi kobiet w nowym sezonie 2016/2017, piłkarki „Polonii” Środa rozegrały ostatni mecz kontrolny. Przeciwnikiem była III-ligowa drużyna KKS Kalisz.

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Polonistek w stosunku 11:0. Różnica klas obu zespołów była widoczna przez całe spotkanie, choć  kaliszanki próbowały ambitnie „dotrzymać kroku” miejscowym. Zdobyły nawet bramkę po rzucie wolnym, ale sędzia bramki nie uznał i tym samym  dziewczęta z Polonii po stronie strat zachowały czyste konto.

Nie sposób w krótkiej relacji opisać wszystkich sytuacji bramkowych.
Oto minutowa relacja z najważniejszych wydarzeń na boisku:

2’ – po zespołowej akcji i wymianie kilkudziesięciu podań, bliska strzelenia gola głową po „wrzutce”  Szukalskiej była Nowakowska,
7’ – Sroczyńska nie trafia z bliska do bramki po rzucie rożnym,
10’- Mikołajczak strzela gola na 1:0 po rzucie rożnym ,
28’- Ponownie Mikołajczak uderza na 2:0,
31’ Wiśniewska podwyższa wynik na 3:0, po pięknym uderzeniu w „okienko”,
38’ Nowakowska uderza piłkę pod poprzeczkę z 8m po podaniu Mikołajczak 4:0,
43’ Nowakowska podaje do Mikołajczak, strzał Julii po ziemi w długi róg bramki 5:0,
54’ Krzykos strzela gola z bliskiej odległości- asysta Mikołajczak 6:0,
75’ Waszak zdobywa swoją drugą bramkę w barwach „Polonii” i podwyższa wynik na 7:0,
80’ Nowicka zdobywa bramkę dla polonistek i jest już 8:0,
83’ Szukalska uderza piłkę z 20m ponad bramkarką gości- 9:0,
85’ Wojtecka zdobywa kolną bramkę po strzale z rzutu wolnego z 30m na 10:0,
89’ Nawrocka sprytnie uderza piłkę szpicem buta i zdobywa swoją drugą bramkę w barwach „Polonii” , ustala wynik na 11:0 !

Dziewczęta rozegrały bardzo dobre spotkanie, choć zespól gości tworzyły młode zawodniczki i jak podkreślał trener przyjezdnych, nie wszystkie podstawowe piłkarki mogły wziąć udział w tym meczu.
Cieszy powrót do gry kontuzjowanych dziewcząt, skuteczność oraz dobra postawa zespołu. Dobrze „wprowadzają się” do zespołu nowe zawodniczki (Waszak, Nawrocka, Nowakowska).
Odnotować trzeba debiut w bramce Adrianny Raś.

Polonia
grała w składzie: Golczak/ Raś/ Roszak – Sroczyńska, Nowak/Ratajczak,Oczkowska/Krzykos, Cichoń, Nowakowska/Waszak, Tomaszewska /Miłoszyk,Wiśniewska/Nowicka, Szukalska, Wojtecka, Mikołajczak/Nawrocka.

Zapraszamy na inaugurację rozgrywek II ligi kobiet do Środy Wielkopolskiej: Sobota 27.08  godz. 11.00 Polonia- KKP Chełmża.