Przechodzimy do grupy D, gdzie z pewnością nie zabraknie emocji. Ta grupa wydaje się z perspektywy czasu taką, w której z dużym prawdopodobieństwem znamy drużynę z pierwszego oraz ostatniego miejsca w grupie, co tylko dodaje pikanterii całej rywalizacji. Pora rzucić okiem na faworytki nie tylko do triumfu w rywalizacji grupowej, ale i kandydatki do wygranej w całym turnieju – Anglię.
Choć aktualnie Anglia należy do absolutnie ścisłej czołówki światowej, ich osiągnięcia na Mistrzostwach Świata są imponujące dopiero wtedy, kiedy weźmiemy pod uwagę nazwijmy to historię współczesną. Do 2015 roku ich największym osiągnięciem był bowiem ćwierćfinał co zwłaszcza przy wielce skromnej obsadzie w 1995 roku nie robi zbytnio wrażenia. Jednak osiem lat temu po naprawdę świetnej dyspozycji udało się zdobyć pierwszy i jak dotąd jedyny medal na Mundialu. Przy odpowiednim nastawieniu powtórzenie tegoż rezultatu jest jak najbardziej do zrealizowania.
Angielki przystępowały do rywalizacji w eliminacjach w grupie D. Tam czekały na nie Austria, Irlandia Północna, Luksemburg, Macedonia Północna oraz Łotwa. Na papierze idealne zestawienie, by poza wywalczeniem awansu pokazać swoją pozycję zarówno w Europie, jak i dać sygnał reszcie świata. Czy dało się to zrobić lepiej? Wydaje się, że nie. 10 spotkań, 10 zwycięstw, ani jednej bramki straconej przy 80 strzelonych. Jaka musiała być skala przepaści, jeśli to wygląda tak, jakby każde spotkanie kończyło się wynikiem 8:0? To imponujące i jednocześnie przerażające, jakim potencjałem kadrowym dysponuje Anglia.
Reprezentacja: Anglia
Ranking FIFA: 4. miejsce
Na Mistrzostwach Świata dotychczas: 5 razy
Najlepszy rezultat: Trzecie miejsce (2015)
Kapitan: Millie Bright (Chelsea FC)
Trener/trenerka: Sarina Wiegman – Glotzbach (Holandia)
Najdroższa zawodniczka: Alessia Russo (Manchester United) – 325000 €
Największa gwiazda: Ella Toone (Manchester United)
Nasz typ: Zwycięstwo