Cud na wodzie
Ekstraliga Grają z TKF Polska Publicystyka

foto. Adam Murzański

„Cud” – taki człon do swojej nazwy powinna dodać od dzisiaj drużyna Olimpii Szczecin. Ekipa, która cudem uniknęła spadku z Ekstraligi, w dzisiejszym meczu zremisowała po niesamowicie dramatycznym meczu z Mitechem Żywiec  1:1. Spotkanie rozpoczęło się od miłej uroczystości. Żywczanki zostały odznaczone przez przedstawiciela Żywieckiego Podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej medalami za zdobycie III miejsca w sezonie 2015/2016, a pamiątkowy puchar wręczył burmistrz miasta, pan Antoni Szlagor. Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. W szeregach drużyn widoczny był stres, co spowodowało początkową słabą organizację gry obu zespołów. W 5. minucie stuprocentową szansę na zdobycie bramki zmarnowała Roksana Ratajczyk . Swoją pierwszą groźną akcję, „Góralki” przeprowadziły dopiero w 11 minucie, jednak strzał Lucie Suskovej okazał się niecelny. Ciemne, nisko zawieszone chmury nad stadionem w Radziechowach zapowiadały deszcz. I tak też się stało… po 30. minutach od pierwszego gwizdka rozpadało się. Był to tylko przedsmak nadchodzących emocji. W 43. minucie gry z najlepszej strony pokazała się Renata Warunek, która wykorzystała dośrodkowanie swojej koleżanki i było 1:0. Przerwa. Na drugą połowę zawodniczki z Pomorza Zachodniego wyszły bardzo zmobilizowane i od razu ruszyły do ataku, jednak defensywa Mitechu była dzisiaj prawie nie do przejścia. Pod koniec spotkania, gospodynie opadły z sił, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne. 88 minuta spotkania – zamieszanie w polu karnym. Idealna sytuacja do zdobycia bramki. Piłka po dośrodkowaniu odbija się od kilku zawodniczek, trafia w Dominikę Łuczak i wpada do bramki. Euforia w szeregach Szczecina, niedowierzanie w Żywcu. Do ostatniego gwizdka sytuacja się nie zmieniła –  „Cud na wodzie”. W trudnych, deszczowych warunkach, lepiej odnalazły się zawodniczki gości, które do końca walczyły o punkty. Faworyt tym razem zawiódł.