Francja wygrywa finał na wodzie!
Euro U17, U19 Świat

foto. UEFA
foto. UEFA

Jako pierwsze prowadzenie mogły objąć reprezentantki Hiszpanii ale dobry, mocny strzał Bonmati zatrzymał się na poprzeczce rywalek. W trakcie meczu zaczął padać deszcz i zaczęło wiać. Lepiej w takich warunkach poradziły sobie Francuzki, które objęły prowadzenie po uderzeniu Geyoro w 36 minucie. W tej sytuacji lepiej mogła zachować się bramkarka Hiszpanek. Opady deszczu były na tyle mocne, że na drugą połowę piłkarki wyszły z około dwu godzinnym opóźnieniem. Warunki do gry były trudne ale jednakowe dla obu drużyn a lepiej poradziły sobie młode Francuzki.

Na początku drugiej połowy to jednak piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego mogły doprowadzić do wyrównania. Z próbą nerwów nie poradziła sobie Nahikari Garcia, której strzał z rzutu karnego obroniła Chavas a pomógł jej w tym słupek. Co nie zmienia faktu, że młoda Hiszpanka uderzyła po prostu źle a arbiter chyba zbyt pochopnie podyktowała „jedenastkę”. Po kilkunastu minutach było 2:0 dla Francji. Duży błąd popełniła defensywa Hiszpanek a Katoto z dużym spokojem wpakowała piłkę do pustej bramki.

Końcówka meczu to już prawdziwy horror. Najpierw honorowego gola zdobyła Lucia Garcia a już w doliczonym czasie przy dobitce strzału Hernandez fatalnie spudłowała Nahikari Garcia. Chavas odbiła piłkę przed siebie i wystarczyło z trzech metrów trafić do bramki. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Dramat Hiszpanii, łzy szczęścia Francji, która sięgnęła po mistrzostwo.

Warto wspomnieć, że dla reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego była to już trzecia porażka z rzędu w finale w tej kategorii wiekowej.