Brawo PZPN! We wrześniu uszają rozgrywki dla najmłodszych dziewczynek 

Foto. Adam Murzański
Foto. Adam Murzański

Od września w całej Polsce ruszy autorski projekt PZPN dedykowany najmłodszym piłkarkom! Obejmie on 16 województw, w których w wytypowanych szkołach organizowane będą turnieje piłkarskie dla dziewcząt.


W projekcie będzie uczestniczyć pięć drużyn z pięciu wybranych szkół w każdym województwie. Za koordynację projektu w swoim regionie odpowiedzialne będą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. W skali kraju, w jednej edycji rozgrywek, projekt obejmie blisko 1000 osób. W sezonie 2016/2017, w zawodach wezmą udział zawodniczki urodzone w latach 2007-2009.

Każdy zespół uczestniczący w rozgrywkach będzie organizatorem jednego turnieju dla wszystkich drużyn biorących udział w danym województwie, co w sumie przełoży się na 80 turniejów w całej Polsce, a przy systemie gier „każdy z każdym” rozegranych zostanie aż 800 meczów w jednym sezonie.

Wszyscy mistrzowie województw zakwalifikują się do dwóch turniejów półfinałowych, z których po cztery najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego. Zarówno rozgrywki półfinałowe jak i finał zostaną rozegrane w ramach kampanii FIFA „Live Your Goals”, która jest sztandarowym projektem rozwoju piłkarstwa kobiecego na świecie.

Źródło: pzpn.pl

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.