Alternatywny Klub Sportowy „ZŁY” (WARSZAWA)

image
foto. AKS Zły

Nowe kluby na piłkarskiej mapie Polski (#vol2) #3: Alternatywny Klub Sportowy „ZŁY” (WARSZAWA)

Jesteśmy pierwszym w Polsce demokratycznym klubem sportowym, który powstaje od zera naszym wysiłkiem (do it yourself). Nie odpowiada nam to, co się dzieje w piłce nożnej – dzika komercja, rządy szemranych właścicieli, chamstwo na trybunach. Budujemy klub, który jest i zawsze będzie własnością zrzeszonych członków. Najważniejsze dla nas są współpraca, szacunek, tolerancja na boisku i poza nim. Kładziemy nacisk na równouprawnienie i poszanowanie mniejszości.
W myśl tych idei przystąpiliśmy do budowania dwóch równorzędnych drużyn piłkarskich – żeńskiej i męskiej – które od sierpnia wystartują w rozgrywkach PZPN.

image
foto. AKS Zły

ZŁE Dziewczyny – drużyna na 2016/2017

W styczniu 2016 r. w ramach naboru odbyły się pierwsze treningi, na które zgłosiło się wiele chętnych. Jesteśmy bardzo różnorodną ekipą. W składzie jest wiele dziewczyn, które mają bogate doświadczenie piłkarskie – zaliczyły grę w kilku klubach na różnych poziomach rozgrywkowych – ale są też i takie, które swoją przygodę piłkarską zaczęły razem z nami. Chcemy udowodnić, że poważna piłka nożna jest dla każdego, niezależnie od wieku i płci. Stworzyłyśmy zgrany zespół – u nas nie ma gwiazd, wszystkie jesteśmy traktowane tak samo i równie ciężko pracujemy na treningach. Łączy nas pasja, waleczność i dobry humor!

image
foto. AKS Zły

Dotychczas rozegrałyśmy w 2016 r. trzy sparingi:
1. W marcu z Piastovią Piastów (II liga)– wynik 0:8.
2. W kwietniu z Reprezentacją Policjantek (które miesiąc później zdobyły wicemistrzostwo Europy Służb Mundurowych) – remis 2:2.
3. W czerwcu z Warszawską Akademią Piłkarską – Dziewczyny (WAP) – zwycięstwo 5:4.

W najbliższym okresie w ramach przygotowań do ligi planujemy kilka kolejnych gier.

red. Robert Kuliński 

AKS Zły

One Reply to “Alternatywny Klub Sportowy „ZŁY” (WARSZAWA)”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.