Na remis ze Szwajcarią
Kadra A Reprezentacje Świat

17 lutego o godzinie 15.30 rozpoczęło się pierwsze spotkanie reprezentacji Polski w 2023 roku. Biało-Czerwone bezbramkowo zremisowały na Estadio Nuevo Mirador ze Szwajcarią.

Już w drugiej minucie Szwajcaria miała szansę na zdobycie bramki. Geraldine Reuteler dograła do Any-Marii Crnogorcević, ale na szczęście dla Biało-Czerwonych zawodniczka Barcelony nie trafiła w bramkę.
Chwilę później to podopieczne Niny Patalon miały szansę na otworzenie wyniku. Ewa Pajor oddała strzał, a bramkarka Szwajcarii ,,wypluła’’ go przed siebie. Weronika Zawistowska jeszcze dobijała, ale próba ta nie powiodła się. W 16. minucie podopieczne Niny Patalon stworzyły sobie świetną okazję do zdobycia bramki. Natalia Padilla-Bidas dograła do Ewy Pajor. Polska snajperka główkowała, ale zabrakło dosłownie kilku centymetrów, aby piłka wpadła do bramki.

Obydwa zespoły miały swoje szanse, ale kiepska skuteczność i pech w wykończeniu akcji sprawiły, że w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnych bramek. Pierwsza niebezpieczna akcja Helwetek w drugiej części meczu miała miejsce w 48. minucie, kiedy to Eseosa Aigbogun podała do Geraldine Reutler, ale ta nie wykorzystała po raz drugi dobrej sytuacji bramkowej. Pięć minut później to Biało-Czerwone miały dobrą sytuację do zdobycia bramki, kiedy to Kinga Kozak główkowała po dośrodkowaniu Sylwii Matysik , ale arbiter odgwizdał spalonego.
W 57. minucie Weronika Zawistowska oddała strzał na bramkę Gaelli Thalmann, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Dłuższą chwilę nie działo się wiele. W 82. minucie Ewa Pajor była bardzo bliska zdobycia bramki, ale niestety piłka trafiła w słupek.
Chwilę później napastniczka Wolfsburga oddała strzał zza pola karnego, ale po raz kolejny próba nie powiodła się. Pomimo nieskuteczności pod bramką rywala trzeba przyznać, że mecz był dość wyrównany.

Kolejny pojedynek ze Szwajcarią już we wtorek o godzinie 16:00. Transmisja w TVP SPORT.

17 lutego 2023, 15:30 – Algeciras (Estadio Municipal Nuevo Mirador)
Polska 0-0 Szwajcaria

Polska: 1. Kinga Szemik – 6. Sylwia Matysik, 7. Małgorzata Mesjasz, 23. Adriana Achcińska, 2. Martyna Wiankowska – 19. Natalia Padilla-Bidas, 13. Klaudia Lefeld (46, 8. Kinga Kozak), 11. Tanja Pawollek, 3. Natalia Wróbel (76, 16. Dominika Grabowska), 10. Weronika Zawistowska (69, 21. Kayla Adamek) – 9. Ewa Pajor.