Piastovia u Pierwszej Damy

image

Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z zawodniczkami Piastowskiej Akademii Piłkarskiej działającej w ramach Parafialnego Klubu Sportowego „Piastovia Piastów”.

Zawodniczki opowiadały o tym, że piłka nożna jest dyscypliną, którą – wbrew panującym stereotypom – pokochało wiele dziewcząt i kobiet. Spotkanie było okazją do wymiany wrażeń i spostrzeżeń z meczów EURO 2016, w których reprezentacja Polski swoją doskonałą grą daje wszystkim Polakom powody do dumy, radości i wzruszeń.

image

 
– Cieszę się, że możemy porozmawiać o pasji kobiet do gry w piłkę nożną w przeddzień kolejnego, ważnego dla nas – Polaków – meczu. Miło, że zdradziłyście mi, jak rodzi się w dziecku zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Życzę Wam – drogie młode Panie – byście zdobywały sportowe sukcesy, ale przede wszystkim, abyście czerpały frajdę z tego, co razem robicie. Już dzisiaj wiecie, że to współpraca jest fundamentem sukcesu drużyny. Życzę Wam, byście również poza boiskiem zawsze mogły na siebie liczyć. – powiedziała Pierwsza Dama.

Agata Kornhauser-Duda przekazała drużynie szalik, z którym kibicowała polskiej drużynie podczas tegorocznych mistrzostw. 

Zawodniczkom Piastowskiej Akademii Piłkarskiej towarzyszyli członkowie zarządu klubu oraz kadra trenerska.

image

Źródło: prezydent.pl
fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.