Koncert tria Wiankowska, Wróbel i Padilla-Bidas. Rumunia rozstrzelana!
Kadra A Reprezentacje Świat

Niespodzianki nie było. Polki pokonały aż 6:0 Rumunię w ostatnim meczu reprezentacji Polski w 2022 roku. Hattricka ustrzeliła Martyna Wiankowska, dwie bramki zdobyła Natalia Padilla-Bidas, a jedną dołożyła Natalia Wróbel.

Już w pierwszych sekundach spotkania Rumunki wykonywały rzut rożny. Po zamieszaniu w polu karnym jedna z reprezentantek Rumunii oddała strzał, który zablokowała Tanja Pawollek.

Parę minut później Polki miały bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki, kiedy to Pajor wystawiła piłkę Weronice Zawistowskiej, ale piłkarka Bayeru nie trafiła w bramkę.

W 19. minucie Natalia Padilla-Bidas otworzyła wynik po równie dobrym dograniu Zawistowskiej. Tu nie ma co za dużo pisać – Biało-Czerwone dominowały na boisku i nie dawały Rumunkom żadnych szans na stworzenie sobie jakiejś sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie było już 2:0 dla reprezentacji Polski. Natalia Wróbel podała do Martyny Wiankowskiej, a ta pięknym uderzeniem z pola karnego podwyższyła prowadzenie Biało-Czerwonych. W pierwszej chwili myślałam, że Ewa Pajor jeszcze dobiła jej uderzenie, ale powtórka rozwiała moje wątpliwości – najlepsza strzelczyni w historii reprezentacji Polski dotknęła piłki jako ostatnia – tyle że za linią bramkową.

Jedyna sytuacja Rumunek w pierwszej połowie, którą warto przypomnieć była ta z 25. minuty, kiedy to wydawało się, że Cristina Carp wyjdzie jeden na jeden z Kingą Szemik, ale Oliwia Woś interweniowała w ostatniej chwili.

W 39. minucie spotkania Natalia Padilla-Bidas strzeliła swoją drugą bramkę w tym meczu, a drugą asystę w tym meczu zaliczyła Natalia Wróbel, która dograła do piłkarki Servette. Po pierwszej połowie gry Polki prowadziły 3:0.

Po zmianie stron nasze piłkarki zaczęły od mocnego uderzenie. W 47. minucie Natalia Wróbel podwyższyła prowadzenie. Asystę przy tym trafieniu zanotowała świetna w tym spotkaniu Martyna Wiankowska.

Z postawy Biało-Czerwonych w dzisiejszym meczu można być bardzo dumnym. W każdym aspekcie gry Polki były świetne i w mojej opinii ciężko się z tym nie zgodzić.

W 63. minucie Martyna Wiankowska bardzo ładnym uderzeniem podwyższyła prowadzenie Biało-Czerwonych. Dla piłkarki Turbine to drugi dublet w reprezentacji- w ostatnim meczu towarzyskim z Argentyną również ustrzeliła dublet.

Wiankowska ostatnio błyszczy formą – zarówno jak i w reprezentacji, a także w klubie. Pomimo tego, że Turbine zamyka tabelę Bundesligi, moim zdaniem Wiankowska spisuje się tam bardzo dobrze.

Faulowana niedaleko pola karnego została Dominika Kopińska, którą podcięła Maria Ficzay. Co ciekawe, ta zawodniczka grała kilka sezonów w Ekstralidze. Reprezentowała barwy Medyka Konin i zdobyła z tym zespołem trzy mistrzostwa Polski. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Martyna Wiankowska ustrzeliła hattricka! Piłkarka Turbine pięknie przymierzyła z rzutu wolnego!

W drugiej części spotkania reprezentacja Polski również dominowała na boisku, chociaż Rumunki częściej bywały na połowie Polek.

11 listopada 2022, 16:00 , mecz towarzyski, Ostrowiec Świętokrzyski

Polska vs  Rumunia 6:0
Natalia Padilla-Bidas 19′ 39′, Martyna Wiankowska 28′ 63′ 90′, Natalia Wróbel 48′

Polska: Kinga Szemik – Zofia Buszewska (70′ Anna Zapała), Małgorzata Mesjasz,  Oliwia Woś, Martyna Wiankowska – Natalia Padilla-Bidas (87′ Klaudia Maciążka), Klaudia Lefeld (71′ Kinga Kozak), Tanja Pawollek, Natalia Wróbel,  Weronika Zawistowska (71′ Klaudia Jedlińska) – Ewa Pajor (77′ Dominika Kopińska).