Ligi Publicystyka Świat

foto. BW Hohen Neuendorf

Na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech w ubiegłym sezonie grało kilka naszych rodaczek. Ogółem osiem Polek występowało w trzech klubach – BV Cloppenburg, FC Lubars i BW Hohen Neuendorf. Przyjrzeliśmy się jak to wyglądało w statystykach.

BV Cloppenburg
W składzie klubu, który na koniec sezonu zajął drugie miejsce w lidze (tuż za MSV Duisburg) znajdowały się trzy Polki: Marta Stobba, Agnieszka Winczo i Dominika Wylężek. Wszystkie cieszyły się zaufaniem szkoleniowca i grały praktycznie cały sezon a dodatkowo pani Agnieszka została z 17 trafieniami (trzeci wynik w lidze) najlepszą strzelczynią zespołu.

Dominika Wylężek (bramkarka) – 21 występów (na 22 możliwe), 1890 minut, bez goli
Marta Stobba – 22 występy, 1720 minut (średnia 78,18 minuty na mecz), 1 gol
Agnieszka Winczo – 22 występy, 1980 minut, 17 goli

FC Lubars
Nicinski, z której usług w kadrze jak na razie zrezygnował Wojciech Baisuk, grała w każdym meczu. W klubie spod Berlina w rundzie jesiennej z powodzeniem występowała również reprezentacyjna obrończyni Hanna Konsek. W przerwie zimowej zasiliła BW Hohen Neuendorf.

Evelyn Nicinski – 22 występy, 1847 minut (śr. 83,95 minuty na mecz), dwa gole
Hanna Konsek (runda jesienna) – 12 występów, 1048 minut (śr. 87,33 na mecz), bez goli

BW Hohen Neuendorf
Drużyna, która do końca walczyła o uniknięcie degradacji, co ostatecznie się nie udało. Baraż o utrzymanie z SV Weinberg przegrany został w stosunku bramkowym 4:10 (1:7 na wyjeździe i 3:3 u siebie). Dziewczyny grały w pełnym wymiarze czasowym. Zespół trenował Polak, Mariusz Misiura (w przeszłości opiekun Pogoni Szczecin Women, a także zawodnik, m.in. Pogoni).