[EKSTRALIGA] : Szalone spotkania, sporo goli. Seria GieKSy trawa. Przełamanie Sportisu i Lotosu [Podsumowanie 10. kolejki]
Ekstraliga Polska Publicystyka

Przedostatnia kolejka rundy jesiennej w sezonie 2022/23 już się zakończyła. Czas spojrzeć na to, co się wydarzyło w najlepszej lidze w Polsce!

HIT DLA GIEKSY

Dziesiątą serię gier Ekstraligi rozpoczęło hitowe starcie Śląsk Wrocław z katowicką GieKSą. Pierwsza połowa tego spotkania była dość interesująca, ale na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Po pierwszym gwizdku Pani Sylwii Biernat na drugą część spotkania wynik otworzyła Nicola Brzęczek po dograniu Amelii Bińkowskiej. Chwile potem kontaktową bramkę dla Śląska zdobyła Marcelina Buś. Remis utrzymywał się do 71. minuty.

Wtedy to nie kto inny jak Bińkowska wyprowadziła GKS na prowadzenie. Zaledwie dziesięć minut później ta sama zawodniczka ustaliła wynik meczu na 3:1. To, co ta Amelia wyczynia na ekstraligowych boiskach w tym sezonie to istna życiowa forma – zdobyte aż dziewięć goli w tym sezonie i wiele wskazuje na to, że 20-letnia piłkarka nie zamierza się zatrzymać. Dzięki zwycięstwu ze Śląskiem GKS umocnił się na pozycji wicelidera i ma tyle samo punktów, co TME SMS Łódź.

SKROMNA WYGRANA ŁODZIANEK

Sobotnie zmagania w Ekstralidze otworzyło spotkanie SMSu Łódź z Pogonią Szczecin. Trzy punkty Łodziankom zapewniła Dominika Kopińska, która strzeliła jedyną bramkę w tym spotkaniu. Padła ona w 65. minucie. TME i GieKSa mają po 27 punktów. Jedenasta kolejka rozstrzygnie, kto spędzi jesień na fotelu lidera. W ostatniej kolejce rundy jesiennej Gieksa podejmie u siebie Medyka Konin, a SMS zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO GDAŃSZCZANEK

W Radomiu tamtejszy HydroTruck podejmował u siebie AP Orlen Gdańsk. Było to szalone spotkanie, bo jeszcze w 70. minucie AP prowadziło 4:0, kiedy to Angelika Kołodziejek zdobyła bramkę. W 90. minucie 2:4. Wynik w 95 minucie ustaliła Kim Sanford wykorzystując karnego. Dla Gdańszczanek jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie i już nie zamykają tabeli. Mają pięć oczek na koncie.

Z PROBLEMAMI, ALE Z TRZEMA PUNKTAMI

Kolejne szalone spotkanie było w Tczewie, gdzie tamtejsza Pogoń DEKPOL grała z Górnikiem Łęczna. Myślę, że większość sympatyków Ekstraligi nie zakładała takiego rezultatu, Górnik wygrał dopiero 3:4. Dwoma asystami i golem w tym spotkaniu popisała się Klaudia Lefeld. Dublet ustrzeliła niezawodna Klaudia Miłek.

Piłkarka 10. kolejki Ekstraligi

• Amelia Bińkowska (GKS GieKSa Katowice) (49%, 507 Votes)
  • Aleksandra Stasiak (Sportis KKP Bydgoszcz) (42%, 440 Votes)
  • Klaudia Lefeld (GKS Górnik Łęczna) (3%, 31 Votes)
  • Paulina Filipczak (TME SMS Łódź) (3%, 29 Votes)
  • Kim Sanford (AP Orlen Gdańsk) (2%, 17 Votes)
  • Anna Zapała (AZS UJ Kraków) (2%, 16 Votes)

Total Voters: 1 040

ZASKOCZENIE W KONINIE

Jak myśleliście, że to koniec zakręconych spotkań w najlepszej lidze w naszym kraju, to jesteście w błędzie… Medyk POLOmarket Konin grał u siebie z AZS-em UJ Kraków. Osobiście, kiedy odpalałam transmisję z tego spotkania, nie sądziłam, że będzie to aż tak pasjonujące widowisko. Do przerwy był bramkowy remis. Wynik otworzyła Anna Gawrońska z rzutu karnego. Kiedy pomyślałam, że tylko jedna bramka padnie w pierwszej części spotkania, Julia Dyśkowska strzeliła bramkę do szatni na 1:1.

Na drugą połowę Jagiellonki wyszły bardziej zmotywowane – kilka minut po gwizdku na drugą część meczu, konkretniej w 53. minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie za sprawą Aleksandry Pleban. Jednak AZS zbyt długo się tym prowadzeniem nie pocieszył, gdyż zaledwie trzy minuty później wyrównała Grigoria Pouliou.

W drugiej części spotkania to Krakowianki przeważały na boisku. Miały więcej sytuacji niż gospodynie, ale mimo to nie wywiozły trzech punktów z Konina. W 64. minucie spotkania Anna Zapała strzeliła pięknie na 3:2. Już można było pomyśleć, że Jagiellonki dowiozą to do końca, ale ich marzenia o zwycięstwie rozwiała Karlina Miksone, która w 78. minucie meczu ustaliła wynik spotkania na 3:3.

HORROR W SOSNOWCU

Ostatnią kolejkę przed przerwą reprezentacyjną zakończyło spotkanie Czarni ANTRANS Sosnowiec kontra Sportis KKP Bydgoszcz. Podobnie jak inne spotkania w dziesiątej serii gier, dostarczył mnóstwo emocji. Anna Szymańska doznała kontuzji, która wyglądała na dość poważną.

Co ciekawe, Czarne kończyły spotkanie – czerwonymi kartkami zostały ukarane Zofia Buszewska i Kamila Fuchs. Nie do końca

Na boisku delikatnie przeważały Czarne, ale nie miały okazji na strzelenie bramki, co wykorzystał zespół z Bydgoszczy. Piękną bramkę z dystansu w tym spotkaniu zdobyła Aleksandra Stasiak. Była to jej pierwsza bramka w sezonie, ale za to jaka!

Teraz czas na tygodniową przerwę na reprezentację, a potem odbędzie się ostatnia kolejka w rundzie jesiennej. Warto wspomnieć, że podczas przerwy reprezentacyjnej odbędzie się mecz AP Orlen Gdańsk kontra Pogoń Szczecin. Spotkanie zaplanowano na sobotę 12 listopada na godzinę 12:00.