[3 LIGA] : Derby Mazowsza dla Wiślaczek z Płocka
III liga Polska

Mazowieckie derby nie zawiodły. Po bardzo ciekawym meczu 5. kolejki grupy pierwszej III ligi Wisła Płock pokonała 4:2 Legię Warszawa. Dzięki temu podopieczne Adriana Piankowskiego awansowały na piątą pozycję w tabeli.

Wynik otworzyła jednak zawodniczka przyjezdnych Amelii Przybylskiej strzałem nie do obrony. Szybko jednak gospodynie udokumentowały przewagę i najpierw wyrównały za sprawą gola Klaudii Łyzińskiej. Potem gole Natalii Majchrzak i Darii Kusa dały prowadzenie jeszcze przed przerwą.

Po niej w sześćdziesiątej minucie po sytuacji sam na sam Ola Synowiec podwyższyła prowadzenie. W samej końcówce rozmiary porażki Legionistek zmniejszyła doświadczona Magdalena Zduńczyk.

Za tydzień w szóstej kolejce Legionistki na Łazienkowskiej podejmą liderki czyli Zamłynie Radom, a Wisła zagra u siebie z Ekosportem Białystok.