Dubelt Pajor. Kolejna wymęczona wygrana z Albanią
Kadra A Reprezentacje Świat

Kolejny mecz z Albanią, kolejny mocno wymęczony. Dublet Pajor, czerwona kartka Karczewskiej… Gwiazdy Vllazni mogły nawet szczególnie w ostatnich minutach zremisować z piłkarkami Totenhamu, Wolfsburga, PSG, Koln, Turbine Poczadam, czy Milanu. Ale dalej ‘mamy plan’. Czy leci z nami pilot?

W dwunastej minucie straciliśmy bramkę, a zdobyła ją Qëndresa Krasniqi. Chwilę później wyrównała niezawodna Ewa Pajor. Pięć minut później po trochę naciąganym karnym po faulu na Paulinie Dudek, Pajor skompletowała dubelt.

Później była optyczna przewaga ale nic, poza tym i spore męczarnie. W końcowych minutach po kolejnym błędzie naszej defensywy Albanki obiły słupek polskiej bramki i naprawdę niewiele brakło …

Kolejne spotkanie nasza kadra zagra już 6 września z Kosowem o 18:30 w Lublinie.

1 września 2022, 18:00 – Elbasan (Elbasan Arena)
Albania vs Polska 1:2 (1:2)
Qëndresa Krasniqi 11′ – Ewa Pajor 24′ 30′ (k)

żółte kartki: Franja, Gjini, Berisha – Grabowska, Karczewska, Dudek.
czerwona kartka: Nikola Karczewska (90. minuta, Polska, za drugą żółtą

ALB: Viona Rexhepi – Luçije Gjini, Armela Tukaj, Sara Maliqi, Arbenita Curraj – Mimoza Hamidi, Ezmiralda Franja, Gresa Berisha (83′ Endrina Elezaj), Megi Doçi, Qëndresa Krasniqi – Kristina Maksuti.

POL: Anna Szymańska – Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Martyna Wiankowska – Natalia Padilla-Bidas (65′ Agata Tarczyńska), Klaudia Lefeld (71′ Kinga Kozak), Tanja Pawollek, Dominika Grabowska, Weronika Zawistowska (90′ Natalia Wróbel) – Ewa Pajor (64′ Nikola Karczewska).