Dramat SMSu. Gol w doliczonym czasie gry zadecydował …
Świat UEFA Women's Champions League

Niestety po raz kolejny już po pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzyń Mistrz Polski musi przełknąć gorycz porażki i żegna się z rozgrywkami. Piłkarki SMSu pokazały serce do walki i po czterdziestu dziewięciu minutach gry prowadziły 2:0, by stracić decydującego gola na 2:3 w doliczonym czasie drugiej połowy.

Od początku gospodynie zagrały bardzo odważnie, przyjezdne szczególnie w pierwszej połowie nie pokazały wiele. Dzieliła i rządziła Gabriela Grzybowska, a świetna w ataku była Nadia Krezyman. Wynik w trzynastej minucie strzałem głową otworzyła Anna Rędzia.

Tuż po zmianie stron karnego wykorzystała Dominika Kopińska. Niestety dla nas, trener Mistrza Belgii zmienił gwałtownie ustawienie i wprowadził na boisko Lole Wajnblum. Od tego momentu Anderlecht zaczął panować na boisku i raz po raz raził defensywę SMSu. Dwoiła się i troiła w bramce Oliwia Szperkowska. Niestety pomimo fajnych kontr, brakowało skuteczności i wykończenia.

W pięćdziesiątej siódmej trafiła Alexis Taylor Thornton, a osiem minut później zamieszanie w łódzkim polu karnym wykorzystała Lola Wajnblum. Raz po raz pojawiały się błędy w obronie. Obie belgijskie skrzydłowe strasznie raziły szeregi defensywy Mistrza Polski. Niestety przyniosło to skutek w doliczonym czasie gry, kiedy to Thornton ustrzeliła dublet.

Niestety w niedzielę czeka nas tylko mecz o trzecie miejsce w turnieju z litewską Gintrą. O awans dalej Anderlecht zagra z KuPS Kuopio.

18 sierpnia 2022, 20:00 – Łódź (Stadion Miejski im. Władysława Króla)
RSC Anderlecht vs TME SMS Łódź 3:2
Alexis Taylor Thornton 57′ 90′, Lola Wajnblum 66 – Anna Rędzia 13, Dominika Kopińska 49 (k)

sędziowała: Louise Thompson (Irlandia Północna).

ANDERLECHT: Justien Odeurs – Silke Vanwynsberghe, Michelle Colson, Laura De Neve (50′ Lola Wajnblum), Laura Deloose – Ștefania Vătafu, Marie Minnaert, Charlotte Tison – Esther Buabadi,  Alexis Taylor Thornton, Sarah Wijnants.

TME SMS: Oliwia Szperkowska – Yurina Enjō (81′ Urszula Onoszko), Daria Sokołowska, Wiktoria Zieniewicz, Julia Kolis –  Nadia Krezyman (64′ Magdalena Dąbrowska), Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia – Klaudia Jedlińska, Dominika Kopińska.