30 września 2022

  Już jutro rusza nowy sezon Ekstraligi. Wiele najzdolniejszych piłkarek odeszło za granicę, takiej fali odejść nie było od lat! Pesymista powie: – Nie będzie dla kogo raz w tygodniu pójść na stadion czy włączyć TVP SPORT. Optymista : – Pojawią się nowe gwiazdy!

Nie było też całkiem posuchy. Wyselekcjonowaliśmy dla Was trzynaście transferowych perełek, które powinny zrobić różnicę w nowym sezonie Ekstraligi.

 Dla wielu zespołów z równych powodów będzie to powrót do przeszłości. Dla wielkich marek takich jak Medyk czy Czarni po sporych kadrowych rewolucjach będzie trzeba od początku budować zespół i swoją tożsamość bazując na klubowej młodzieży. Dla Wrocławia i Szczecina będzie to powrót do mocarstwowych czasów. 

 

PIŁKARSKIE MARKI 'KRÓLAMI POLOWANIA’

Teraz z wielkim zapleczem, pieniędzmi i przede wszystkim markami takimi jak kolejno Śląsk i Pogoń będzie można myśleć o śmiałej walce o najwyższe cele. Tutaj w naszym rankingu te zespoły były 'Królami Polowania’. 

Najlepsze 'zgarnął’ zespół z Dolnego Śląska. Najlepszym transferem naszym zdaniem będzie Katarzyna Białoszewska. Ogłoszona już dzień po … zakończeniu starego sezonu. W meczach przedsezonowych zdobyła aż pięć z ośmiu goli zespołu. To ona może być brakującym ogniwem w sukcesie zespołu z Dolnego Śląska. Do tego włodarze Wojskowych przekonali do siebie Natalię Sitarz, która po wielu latach opuściła Jagiellonki. Do tego po latach do Wrocławia wróciła Julia Maskiewicz. 

 Ciut niżej stawiamy cztery transfery Pogoni Szczecin. Na drugim miejscu transfer Roksany Ratajczyk, która wraca do ukochanego Szczecina i ma być symbolem kobiecej Pogoni, chyba nawet na równi z Kamilem Grosickim. Do tego motorem napędowym będzie reprezentantka Polski Emilia Zdunek oraz doświadczone ligowe piłkarki, czyli Jagoda Sapor i Alicja Dyguś. 

 

RESZTA ASÓW

 Co z resztą? Potem mamy 'głośny’ transfer reprezentantki Słowacji Klaudii Fabovej z Medyka do Górnika Łęczna. Ona, jeśli będzie zdrowa powinna pomóc zespołowi z Lubelszczyzny grać o najwyższe cele. Potem mamy transfer Darii Sokołowskiej do Mistrza Polski, która z miejsca powinna stanowić o sile defensywy SMSu. Warto wyróżnić transfer amerykańskiej zawodniczki Kimberly Sanford, która powinna Orlenowi dać spokój w tyłach. Warto wyróżnić też transfery Gabrieli Gębicy do Jagiellonek i Klaudii Olejniczak do Sportisu. 

 


1. Katarzyna Białoszewska (WKS Śląsk Wrocław z Tarnovii Tarnów) 


2. Roksana Ratajczyk (Pogoń Szczecin z Górnika Łęczna)


3. Emilia Zdunek (Pogoń Szczecin z GieKSy Katowice)


4. Klaudia Fabova (GKS Górnik Łęczna z Medyka POLOmarket Konin)


5. Natalia Sitarz (WKS Śląsk Wrocław z AZSu UJ Kraków)


6. Daria Sokołowska (TME SMS Łódź ze Sportisu KKP Bydgoszcz)


7. Kimberly Sanford (AP Orlen Gdańsk z East Carolina University)


8. Alicja Dyguś (Pogoń Szczecin z GieKSy Katowice)


9. Kornelia Okoniewska (Pogoń DEKPOL Tczew z AP Orlen Gdańsk)


10. Jagoda Sapor (Pogoń Szczecin z Medyka POLOmarket Konin)


11. Gabriela Gębica (AZS UJ Kraków z Tarnovii Tarnów)


12. Julia Maskiewicz (WKS Śląsk Wrocław z Medyk POLOmarket Konin)


13. Klaudia Olejniczak (Sportis KKP Bydgoszcz z Czarnych Antrans Sosnowiec)


 

Joanna Kalinowska

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: