30 września 2022

 Wraca Pierwsza Liga. Znów niestety w atmosferze 'zielonego stolika’. Pojawiły się również ciekawe nowe lub dawno niewidziane twarze.

DIAMENTOWA

 Dziś już prawdopodobnie dojdzie do końca 'ściemy’ organów PZPN-u w postaci 'Tarnovia w Pierwszej Lidze’. Według naszych informacji główny sponsor Diamentów Warszawa, czyli Spółka Emitel doszła do poszumienia ze Związkiem i powinno dojść do wydania oficjalnego pisma. Diamenty mają zastąpić drużynę z Tarnowa w Pierwszej Lidze. Sprawa jest trudna i zawiła, z racji tego planowany mecz 'Tarnovia vs SMS II Łódź’ nie odbędzie się w terminie. Zespół już jako drużyna ze stolicy zagra na zapleczu elity z drużyną z Łodzi w innym terminie.

PRZEGLĄD WOJSK

 A co u innych ? W lidze zadebiutuje Marcus Checz Gdynia oraz Bielawianka Bielawa. Dla zespołu z Trójmiasta oficjalnie będzie to debiut, choć marka Checzy jest jedyną z najbardziej znanych w historii kobiecego futbolu.

 Spore zmiany nastąpiły w Wodzisławiu, gdzie SWD przeszło spor a przebudowę składu. Odeszły mi. Katarzyna Jaszek (Czarni), Julia Piętakiewicz (Górnik), Nadiia Chaika (AP Orlen), Edyta Botor (RWO), czy Katarzyna Rozmus. Pojawiły się za to Beata Rydlewska, siostry Bujalskie oraz sporo młodych i utalentowanych zawodniczek.

 Już nie wesoło będzie też w Resovii, która straciła tytularnego sponsora oraz odeszło już część piłkarek. W lidze ma zagrać. Marzenia o elicie trzeba będzie jednak odłożyć.

Fajny zespół buduje częstochowska Skra, do której dołączyły Pola Lulkowska, Justyna Chudzik i Livia Potengova.

 Znów wzmocniły się Stomilanki, do których przyszły mi. Oliwa Bida, czy reprezentantka Nigerii Ester Sunday. O awans do elity powinny rywalizować z Rekordem Bielsko-Biała, do którego wróciła Klaudia Kubaszek. Silna powinna być Jelna, do której oprócz ich diamentów dołączyły Kornelia Dudziak, Paulina Wałaszek, czy Karolina Piwowarczyk i Aniela Drwal.

 

 


Oto obsada sędziowska 1. kolejki :

Merry Piotrowska

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: