Popp i po robocie. Niemki po raz dziewiąty meldują się w finale Mistrzostw Europy
Euro Reprezentacje Świat

Niemki po raz dziewiąty w historii zameldowały się w wielkim finale Mistrzostw Europy. We środowy wieczór pokonały w półfinale 2:1 Francję po dwóch golach Alex Popp.

Napastniczka Wolfsburga po raz pierwszy pokonała francuską bramkarkę już w czternastej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Huth wyprzedziła swoją przeciwniczkę i mocnym strzałem wpakowała piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Diani nastrzeliła Froms … i bramkarka Niemek wpakowała piłkę do siatki.

Decydującego o awansie gola Popp zdobyła w siedemdziesiątej szóstej minucie gry, znów po dograniu Svenji Huth.

Wielki finał Mistrzostw Europy już w sobotę na Wembley, gdzie Niemki zmierzą się z Anglią.