Euro : Francja po dogrywce ograła Mistrzynie Europy
Euro Świat

Po raz pierwszy od dekady reprezentacja Francji zameldowała się w półfinale Mistrzostw Europy. W sobotni wieczór pokonała po rzucie karnym w dogrywce aktualne jeszcze Mistrzynie Europy Holenderki 1:0. Jedenastkę decydującą o awansie do strefy medalowej wykorzystała nowa piłkarka Chelsea Eve Perisset.

W pierwszej połowie przeważała Francja. Potężne uderzenie Delphine Cascarino świetnie wybroniła Daphne van Domselaar. Potem okazję jeszcze miały Sandie Toletti i ponownie Cascarino.

Strzał Melvine Malard wybiła Stephanie van de Gragt, a chwile potem wybroniła próbę Grace Geyoro.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Osłabiona Holandia nie była sobą. W drugiej połowie Van Domselaar sparowała strzał Selmy Bacha, a po rzucie rożnym głową Wendie Renard uderzyła w słupek.

W 102. minucie Francja po kontrowersyjnym wślizgu Janssen na Kadidiatou Diani otrzymała jedenastkę. Na gola zamieniła go Eve Perisset.

Już w środę pierwszy raz od dekady Francja zagra w półfinale Mistrzostw Europy. Jej przeciwnikiem będzie reprezentacja Niemiec.

– grafika. UEFA.com

W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry. Geyoro nie wykorzystała świetnej okazji. Chwilę potem Van Domselaar zapewniła Holandii popisując się znakomitą obroną po strzale głową Renard.