Wspaniały gol Donk uratował Holandię
Euro Reprezentacje Świat

Portugalia znów dała popis determinacji i znów była o krok od niespodzianki. Holandia, czyli aktualne Mistrzynie Europy pokazały doświadczenie i zdołały ugrać pierwszy komplet punktów na Mistrzostwach.

Portugalia mogła prowadzić. Bliska szczęścia była Ana Borges, lecz sędzia z Chorwacji dopatrzyła się spalonego. Wykorzystały to Holenderki. W siódmej minucie Damaris Egurrola dała prowadzenie strzałem głową po dośrodkowaniu rzutu rożnego Sheridy Spitse. Chwilę później Stephanie van de Graagt ​​ podwyższyła prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą obudziły się Portugalki. Karnego wykorzystała Carole Costa, a został on podyktowany po analizie VAR po faulu Dominique Jansen na Dianie Silva.

Tuż po zmianie stron na 2:2 po dośrodkowaniu Costy Diana Silva. Holenderki jednak nie chciały się poddać.

Bliska szczęścia była Jill Roord, ale sędzia dopatrzyła się spalonego. Chwilę potem jednak już Danielle van de Donk świetnie przymierzyła z blisko dwudziestego metra, dając komplet punktów swojemu zespołowi.