#WEuro22 : Niemieckie fajerwerki. Finki przez chwile nastraszyły Hiszpanki [GRUPA B]
Euro Publicystyka Reprezentacje Świat

Blisko 17 tysięcy widzów obserwowało piątkowe zwycięstwo Hiszpanii z Finlandią. Wszystko zaczęło się jednak jednak .. od szybkiego prowadzenia Finek, które już w pierwszej minucie prowadziły po golu Lindy Sallstrom.

Hiszpanki potrzebowały do przebudzenia … dwadzieścia pięć minut. Już wtedy wyrównała po strzale głową Irene Paredes. Do przerwy jeszcze poprawiła Aitany Bonmati, a po zmianie stron dzieła dokończyły Lucia Garca i Marion Caldentey, która wykorzystała karnego w samej końcówce.

Hiszpanki tym samym predłużyły swoją zwycięską passę, którą śrubują do marca 2020 roku

– grafika. UEFA.com

Pięć lat temu Dunki wyrzuciły z turnieju Niemki … teraz tak nie będzie. Zemsta się udała i w piątkowy wieczór to reprezentacja naszych zachodnich sąsiadek rozniosła przeciwniczki aż 4:0. Finalistki poprzedniego Euro, czyli Dunki z taką grą będą miały problem z wyjściem z grupy.

Podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg zdominowały mecz na stadionie w Brendford. Wyniki już w dwudziestej minucie otwarła Lina Magull. Jeszcze przed przerwą Felicitas Rauch dwukrotnie trafiła w poprzeczkę. Do duńskiej bramki trafiła Svenja Huth, ale sędzia dopatrzyła się spalonego.

Po zmianie stron rządziły dalej Niemki, która trafiły aż trzy razy za sprawą Schüller, Lattwein i Popp., która wykostzrała świetne podanie Lohman.