8 sierpnia 2022

 W piątkowy wieczór na Elland Road w Leeds w jednym z ostatnich sprawdzianów przed lipcowym Euro w towarzyskim boju Anglia pokonała aż 5:1 obrończynie tytułu Holandię.

Podopieczne Wiegman były znakomite. Jednak to przyjezdne objęły prowadzenie Lieke Martens, jednak już po paru chwilach Lucy Bronze wyrównała. Po zmianie stron to Holenderki powinny prowadzić, lecz Spitse nie wykorzystał karnego. Później to już gospodynie były bezbłędne i zdobyły aż cztery gole. Dublet ustrzeliła piłkarka Arsenalu Bethany Mead, a po golu dołożyły Lauren Hemp i Ella Ann Toone.

W turnieju finałowym Anglia w fazie grupowej zagra z Austrią, Norwegią i Irlandią Północną. Obrończynie tytuły z Niderlandów z Portugalią, Szwajcarią i Szwecją.

 

22′ 0-1 Lieke Martens
32′ 1-1 Lucy Bronze
53′ 2-1 Beth Mead
72′ 3-1 Ella Toone
74′ 4-1 Lauren Hemp
90′ 5-1 Beth Mead

ANGLIA: Earps, Bronze, Bright, Greenwood (63′ Stanway), Daly (75′ Carter), Walsh, Williamson, Kelly (46′ Mead), Kirby (63′ Toone), Hemp (81′ Parris), England (63′ Russo)

HOLANDIA: Van Veenendaal, Janssen, Nouwen, Van der Gragt (46′ Dijkstra), Wilms (81′ Casparij), Spitse (73′ Egurrola), Pelova (62′ Brugts), Groenen, Martens (46′ Van de Donk), Beerensteyn (62′ Miedema), Roord

JanekF

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: