Porażka z Rosją.. Nie było wstydu! Pierwsza lekcja
Futsal kobiet Futsal kobiet bez tajemnic Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska Publicystyka Reprezentacja Polski w futsalu kobiet

image
foto. amfr.ru

Reprezentacja Polski w futsalu kobiet pod wodzą nowego trenera Wojciecha Weissa pierwszy mecz ma za sobą. W Moskwie 6 maja w turnieju Victory Day Women Cup spotkanie z Rosją zakończyło się porażką 6:1. Przyczyną z dużo więcej notowanymi gospodyniami turnieju był przede wszystkim brak walki. Polki, szczególnie w I połowie grały słabo. Jakby bojaźliwie.  Mogły razić dalekie wykopy z autu do pilnowanej Sitarz. Tak samo wyrzuty bramkarki Klabis. Wszystkie takie piłki padały łupem szybko grających Rosjanek. Które grały często z pierwszej piłki, wychodziły na pozycję, co chwila stwarzały groźne sytuacje pod polską bramkę. Właściwie tylko dwa razy celnie udało się strzelić na bramkę przeciwniczek. W 6 minucie Justyna Maziarz, a później Magdalena Knysak z rzutu wolnego. I to byłoby wszystko na pierwszą odsłonę meczu, oprócz tego, że w naszej bramce wylądowało 4 z chyba 12  celnych uderzeń rosyjskich zawodniczek.
II połowa była lepszą w wykonaniu Polek. Już w 22 minucie po pięknej akcji lewą stroną jednej z naszych zawodniczek  Magdalena Knysak, zresztą wyróżniana przez rosyjskiego sprawozdawcę, celnie uderzyła pod poprzeczkę. I na tyle, jeśli chodzi o bramki, stać było białoczerwone. Choć było więcej walki, trochę więcej akcji. Ale i dużo błędów w obronie. I koszmarny błąd naszej bramkarki, gdy traciliśmy 5 gola. Podsumowując, Rosjanki były lepszą drużyną. I to na razie tylko na tyle.

Jacek Piotrowski (jacek.piotrowski@tylkokobiecyfutbol.pl)