Ekstraliga Polska

Czarne odejścia. Rewolucja kadrowa

  Utrata mistrzowskiego tytułu w Sosnowcu sprawiła spory zawód, nie pomógł również zdobyty Puchar Polski. Z zespołu Czarnych odchodzą kluczowe zawodniczki … a to nie koniec. Klub już oficjalnie ogłosił rozstanie z trzema zawodniczkami. 

 Po siedmiu latach gry w Sosnowcu odchodzi jedna z najlepszych obrończyń w Polsce, reprezentantka Słowacji Patricia Fischerova. Tutaj bardzo poważnie mówi się o klubach angielskich, ale też i szwedzkich. Lilyana Kostova ma wrócić znów do Bułgarii, a Agnieszka Jędrzejewicz prawdopodobnie zakotwiczy we Francji. 

 To nie koniec odjeść z zespołu zdobywcy Pucharu Polski. Po latach poważnie mówi się już o odejściu Anny Szymańskiej na sportową emeryturę … lub ostatnim klubie w karierze. Tutaj w kuluarach mówi się o Lotosie Gdańsk, czy powrocie do Szczecina, by wzmocnić nową Pogoń

Martyna Wiankowska ma według naszych informacji odejść do Turbine Potsdam, choć kusi ją parę klubów z Hiszpanii.

Koniec ubytków ? Niestety nie. Bardzo poważnie mówi się o przejściu Kingi Kozak do Szkocji. Z klubem mają rozstać się też po zakończeniu kontraktów Gabriela Kuczyńska, czy Sanda Malesević.

Co w zamian ? Według naszych informacji pierwszym wzmocnieniem będzie Katarzyna Jaszek z SWD Wodzisław Śląski. Czarni także przeszukują głównie zagraniczne rynki. Nie wygląda to jednak tak dobrze jak w ostatnich latach i obronić brąz czy Puchar Polski może być niezwykle ciężko. 

Merry Piotrowska

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: