30 września 2022
Wiadomo już gdzie i kiedy odbędzie się rywalizacja piłkarska w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której gospodarzem jest Małopolska.

Turniej Dziewcząt (U-15) rozgrywać będą mecze w dniach 30 czerwca – 6 lipca w powiecie nowotarskim: w Łopusznej i Łapszach Niżnych.

Organizatorem części futbolowej OOM jest Małopolski Związek Piłki Nożnej.

 


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich „MAŁOPOLSKA ‘2022”, jako integralna część państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego, jest ogólnokrajową imprezą sportową o randze Mistrzostw Polski dla młodych sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego. Formuła finałów tych zawodów jest oparta na ideowych, organizacyjnych i ceremonialnych wzorcach Igrzysk Olimpijskich. W OOM w sportach letnich „Małopolska 2022” weźmie udział ponad 4 000 zawodników w takich dyscyplinach sportowych, jak: golf K i M, hokej na trawie K i M, jeździectwo (WKKW, ujeżdżanie, skoki), kajakarstwo (klasyczne, slalomowe), kolarstwo (MTB, szosowe, torowe, BMX), lekka atletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna K, piłka siatkowa plażowa K i M, piłka ręczna plażowa K i M, pływanie (pływanie synchroniczne, piłka wodna, skoki do wody), podnoszenie ciężarów, rugby, strzelectwo sportowe, tenis, triathlon, wioślarstwo, wspinaczka sportowa, żeglarstwo. Ponadto, w ramach Olimpiady rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Młodzików w piłce nożnej M oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu.

Województwo Małopolskie dwukrotnie było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich (2009 i 2012) oraz siedmiokrotnie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych (1999, 2002, 2007, 2011, 2015, 2017 i 2019).

mzpnkrakow.pl (ST) / www.malopolska.pl 

Redakcja

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
3 miesięcy temu

Widzę że promocja piłki kobiecej idzie pełna parą. Panie Bartnik może czas już ze sceny zejść i nie robić z siebie posmiewiska. OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY jak sama nazwa wskazuje to ma być swięto dla tych zawodniczek a nie kara że będą grały na jakiś beklasowych boiskach na wioskach. Mam nadzieję że będą tak oblendowane jak ma to miejsce na wszystkich turniejach futsalu. Będą transmisje na żywo, no i pan zaszczyci swoją obecnością wszystkich uczestników. Czekam z niecierpliwością na to wydarzenie i na pana.

Rodzic
3 miesięcy temu

Olimpiada chłopców w Tarnowie miasto 100 tys mieszkańców, Olimpiada dziewcząt Łapszach Niżnych wieś 1400 osób. Żenada, dno i reszte mułu. Panowie i Panie z komisji piłkarstwa kobiecego przestańcie się kompromitować. Nie potraficie znaleźć jakiegoś miasta z dwoma boiskami? Turnieje eliminacyjne były rozgrywane w wiekszych miastach niż finały olimpiady. I jeszcze ten termin. Kpk nie potrafi zaplanować czterech turnieji w roku żeby nie pokrywały sie z innymi rozgrywkami wiecznie jak nie clj u15 to zgrupiwania kadr polski itd. Weźcie sie w końcu do roboty. Mam nadzieję ze przyjedzie trochę kibiców-rodziców i zobaczą jak głęboko w poważaniu mają wasze dzieci władze KPK.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: