Polki w Europie (30.04-2.05)
Ligi Świat

Bundesliga
W cieniu rywalizacji o finał Ligi Mistrzyń rozegrano cztery spotkania ligowe. Jolanta Siwińska (Turbine Poczdam) weszła na boisko w 65 minucie przegranego 2:3 meczu ze zdegradowanym już FC Koln. Magdalena Szaj (Turbine) kontuzjowana. Mistrzem kraju po raz drugi z rzędu został Bayern Monachium ale o tym w innym materiale.
We wspomnianym półfinale UWCL poza kadrą meczową znalazła się Ewa Pajor. I choć Wolfsburg przegrał we Frankfurcie 1:0 to dzięki wygranej u siebie 4:0 zagra w wielkim finale.
Jutro dokończenie 20 kolejki a zagrają VfL (Pajor) z Hoffenheim (Chojnowski) i Frankfurt z Jeną.

2. Bundesliga
Kolejne 90 minut w przegranym 1:2 z MSV Duisburg rozegrała Evelyn Nicinski (FC Lubars). Mało brakowało a walczące o utrzymanie na zapleczu Bundesligi, piłkarki BW Hohen Neuendorf, zdobyły punkt u siebie z rezerwami Wolfsburga. Tak się jednak nie stało. Drużyna Katarzyny Jankowskiej, Hanny Konsek, Marty Miki, Patrycji Pożerskiej do przerwy przegrywała 0:2. W drugiej części w końcówce do wyrównania doprowadziły Pożerska i Konsek. Decydujące trafienie zadały jednak rywalki i „polska” drużyna nadal zajmuje miejsce spadkowe. Nasze dziewczyny rozegrały po 90 minut.
Co nie udało się BW, udało się Cloppenburgowi (Wylężek, Winczo, Stobba). One wygrały swój mecz 3:2 a dwie z trzech bramek to zasługa naszych rodaczek (Winczo na 2:0 i Stobba 3:0).

Regionalliga
68 minut – tyle zagrała Sandra Lichtenstein (Marzhan) z Magdeburger FFC. Goli nie było. Bramek i to aż sześć zanotowano z kolei w Koloni, gdzie Arminia Bielefeld zremisowała 3:3 z Vorwarts Spoho. Jedną z nich zdobyła Karolina Bochra i podobnie jak jej koleżanki (Symela Ciesielska oraz Kamila Kmiecik) zagrała 90 minut.

Francja
Katarzyna Kiedrzynek pożegnała się z marzeniami o występie w finale UEFA Women’s Champion’s League. W podstawowym składzie zagrała jej konkurentka, Niemka Berger. PSG przegrało 0:1, w dwumeczu 0:8 i w finale z Wolfsburgiem rzecz jasna zagrają rywalki.