Czarni z Pucharem Polski !
Polska

Puławski MOSIR nie doczekał się niespodzianki. Pierwszy raz od złotych czasów w latach dziewięćdziesiątych, czyli od złotych czasów – piłkarki Czarnych Sosnowiec obroniły Puchar Polski. Tym razem nie dały szans Śląskowi Wrocław pokonując go 4:0. Bramowy dublet zdobyła Martyna Wiankowska, a po golu dołożyły Nikol Kaletka i Agnieszka Jędrzejewicz.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Moniki Mularczyk odbyła się na murawę piękna uroczystość. Prezes PZPNu Cezary Kulesza wręczyła pamiątkową tablicę piłkarce Czarnych Annie Szymańskiej, dla której dzisiejszy występ był piętnastym finałem z rzędu w jej karierze. Co jest prawdopodobnie ewenementem na skalę przynajmniej europejską.

Ustępujące Mistrzynie Polski od początku prowadziły grę. Śląsk jednak był bardzo ambitny i miał swoje okazje. Już w szóstej minucie strzał Martyny Buś obroniła Szymańska. Chwilę potem Liliana Kostova próbowała trafić głową, lecz jej strzał nad poprzeczką przeniosła Anna Bocian. Co się odwlecze …
 Już w dwudziestej minucie Martyna Wiankowska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, bardzo ładnej urody golem. Wojskowe chciały szybko wyrównać. Chwilę potem po starciu Ostrowskiej i Buszewskiej, po wolnym znów Martyna Buś przestrzeliła nad poprzeczką Czarnych. Jeszcze przed przerwą znów próbowała trafić, lecz tym razem na posterunku była Fiszcherova. Z drugiej strony też próbowała Alicja Materek, lecz przed przerwą więcej goli nie padło.

Tuż po przerwie po świetnej akcji Kostovej z Nikol Kaletką. Właśnie reprezentantka Polski podwyższyła wynik spotkania. Przeciwniczki chciały się odgryźć, lecz nie miały więcej sił i pomysłu. Blok defensywny kolejarskiego klubu rozbijał każde ataki zespołu Piotra Jagieły. W sześćdziesiątej szóstej minucie Wiankowska ustrzeliła dublet strzałem z wolnego. W końcówce spotkania Agnieszka Jędrzejewicz ustaliła wynik spotkania na 4:0.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Nikol Kaletka. Czarni oprócz Pucharu zdobyły nagrodę w wysokości 400 tysięcy złotych, a Śląsk za finał zgarnął 100 tysięcy.

26 maja 2022, 17:30 – Puławy
Czarni Antrans Sosnowiec vs WKS Śląsk Wrocław 4:0