1 października 2022

 UEFA w końcu podjęła decyzję ostateczną o wyrzuceniu wszystkich reprezentacji i klubów rosyjskich z najbliższych rozgrywek pod egidą europejskiej federacji. Spore zmiany w związku z tym ruchem będą w kobiecym futbolu. 

 

Finały Mistrzostw Europy w Anglii 2022

 Seniorska reprezentacja Rosji wyrzucona turnieju finałowego. Jej miejsce zajmie Portugalia, która pierwotnie przegrała z Rosją w barażach. Zagra w grupie C z Niderlandami, Szwecją i Szwajcarią. Turniej zostanie rozegrany od 6 do 31 lipca.

 

Finały futsalowych Mistrzostw Europy w Portugalii 2022

 Seniorska reprezentacja Rosji wyrzucona turnieju finałowego. Jej miejsce zajmą Węgry, które zajęły drugie miejsce w grupie eliminacyjnej z Rosją. W półfinale Węgierki zagrają z gospodyniami, czyli Portugalią. Turniej zostanie rozegrany od 1 do 3 lipca. 

 

Eliminacje Mistrzostw Świata 2023

 Rosja już nie zagra w eliminacjach. Jej wyniki w grupie E zostały anulowane. W związku z tym grupa będzie już liczyć tylko pięć reprezentacji. Będą to Dania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Malta i Azerbejdżan. 

 

Liga Mistrzyń 2022/23

 Jedyna uprawniona do gry w tych rozgrywkach rosyjska drużyna Lokomotiv Moskwa (Mistrz Rosji) nie zagra w eliminacjach. Wciąż nie wiadomo, czy da to kolejny zespół eliminacjach którejś z krajowych federacji. Czy jest taka szansa dla naszej ligi ? Raczej nie jest to możliwe. Trzeba pamiętać, że nie została (jeszcze) pozbawiona dwóch miejsc w rozgrywkach Białoruś (którą również zalicza się do grupy agresorów w wojnie na Ukrainie). Jeśli jednak tak się stanie będziemy mieli vakat w postaci trzech miejsc w eliminacjach, które mogą przypaść kolejnych w rankingu Cyprowi, Litwie i Serbii … zaraz za nimi jest nasza Ekstraliga.

 

Turnieje młodzieżowe 2022/23

 Rosja nie weźmie udziału w turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Europy do lat 17 i do lat 19.

 

Eliminacje futsalowych Mistrzostw Europy 2022/23

Rosja nie weźmie udziału w turnieju eliminacyjnym. Jej miejsce zajmie wicemistrz grupy z turnieju preeliminacyjnego. 

 

Merry Piotrowska

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: