Remis w Londynie [WIDEO]
Świat UEFA Womens Champions League

W ostatnim meczu pierwszej serii spotkań ćwierćfinałowych Arsenal na Emirates Stadium w Londynie zdołał zremisować 1:1 z niemieckim VFL Wolsfburg.

Niestety nie załapały się nawet na ławkę nasze ‘Wilczyce’ Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek. Jeszcze jak powracającej po kontuzji Ewy Pajor (pomimo powołania do kadry narodowej) można zrozumieć, to brak Kiedrzynek w kolejnym meczu nawet na ławce … nie napawa optymizmem. Zwłaszcza że trzeba dodać, iż od meczu ze Słowacją w Pinatar Cup nie rozegrała w klubie ani minuty.

Mieliśmy jednak polskie akcenty w Londynie. Jedną z asystentek sędzi głównej Jany Adámkovej z Czech była polska arbiter Paulina Baranowska. Czwartą arbiter tego pojedynku była dobrze znana Monika Mularczyk.

Od początku przewagę miały przyjezdne. Już w 19. minucie wynik otworzyła będąca w świetnej formie strzeleckiej Tabea Wassmuth . Wilczyce mimo przewagi nie potrafiły zwiększyć prowadzenia, co napędziło szczególnie w drugiej połowie Arsenal. Więcej okazji miały jednak Niemki, które dwa razy obiły słupki Manueli Zinsberger. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły, bo jeszcze przed końcem spotkania wyrównała Lotte Wubben-Moy. Dzięki temu rewanż za tydzień będzie bardziej emocjonujący, niż mogło się wydawać.

WYPOWIEDZI POMECZOWE :

Tabea Wassmuth (Wolfsburg): „Jesteśmy rozczarowane, ponieważ mieliśmy szanse na zwycięstwo 2-0.  Mamy jest jeszcze rewanż do rozegrania w domu i będziemy na niego gotowe’.

Leah Williamson (Arsenal) : ‘Myślę, że zdecydowanie zasłużyliśmy na coś poza grą. Byłabym bardzo rozczarowana, gdybyśmy zakończyły mecz bez przynajmniej remisu’