Jagiellonki znów pokonały Górnika!

W marcu 2019 w Krakowie rozpędzony Górnik, który zmierzał po kolejne mistrzostwo, pokonał Jagiellonki aż 0:10. Inna epoka. Zapowiadaliśmy, że dziś w starciu obu zespołów tak nie będzie … i nie było. Po bardzo ciekawym meczu w doliczonym czasie gry Jagiellonki zapewniły sobie zwycięstwo 2:1 z górniczym zespołem.

Górnik był znów wybitnie nieskuteczny. Marnował kolejne okazje… a gospodynie były sprytniejsze i skuteczniejsze. Otworzyły wynik spotkania w drugiej połowie. Zrobiła to w sześćdziesiątej piątej minucie Karolina Gec. Gospodynie nie cieszyły się prowadzeniem długo, bo już siedem minut później pokonała Karolinę Klabis liderka klasyfikacji strzelczyń Macleans Chinonyerem. Górnik ‘poczuł krew’ i zaczął dominować. Jednak był wybitnie nieskuteczny. Znów sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane okazje się mszczą. Tak było też i teraz. W doliczonym czasie gry Natalia Wróbel skarciła przeciwniczki trafiając na 2:1, ustalając tym samym wynik spotka

Za tydzień Górnik poszuka punktów u siebie z Olimpią, a Jagiellonki czeka trudny wyjazd do Katowic na mecz z GieKSą.

gole : Karolina Gec 62′, Natalia Wróbel 91′ – Macleans Chinonyerem 69′

MVP TKF : Natalia Wróbel

AZS UJ: Klabis – Smaza, Wróbel, Nieciąg (84’ Bińkowska), Zapała, Sitarz, Woźniak (92’ Malinowska), Wilk, Daleszczyk, Wójcik (68’ Derus), Gec

Górnik: Palińska – Guściora, Zawadzka, Głąb, Skupień (66’ Jezioro), Litwiniec, Kaczor, Rapacka (66’ Zając), Lefeld (82’ Gliszczyńska), Ratajczyk (87’ Duchnowska), Macleans (89’ Kazanowska)