SMS wyszarpał Śląskowi pełną pulę i jest liderem

Działo się w Kłokoczycach! Obejrzeliśmy kawał fajnego spotkania na koniec pierwszej wiosennej kolejki. Pomimo dzielnej postawy gospodyń w doliczonym czasie gry wicemistrz Polski z Łodzi wyszarpał komplet punktów.

Od początku widzieliśmy wyrównane widowisko i okazje brakowe z obu stron. Wynik otwarły podopieczne Piotra Jagieły już w osiemnastej minucie spotkania. Świetne dogranie Krysman wykorzystała Karola Iwaśko. SMS jednak nie dał za wygraną i już siedem minut później wyrównał za sprawą silnego uderzenia Anny Rędzi. Już chwilę później podwyższyła Dominika Kopińska. Nie obyło się bez kontrowersji, bo gospodynie dopatrzyły się faulu na Natalii Kulig, jednak bramka została uznana.

Obie ekipy ten wynik jednak nie zadowalał i raz po raz widzieliśmy okazję z obu stron. Po dośrodkowaniu w siedemdziesiątej minucie stan meczu na 2:2 wyrównała Karolina Iwaśko. Śląsk dalej szukał pełnej puli. Po wolnym piłkę do bramki skierowała Ola Dudziak, lecz panie arbiter dopatrzyły się spalonego.

Bohaterką spotkania została jednak Dominika Kopińska, która tuż przed końcem spotkania w doliczonym czasie gry pokonała Annę Bocian

Ten gol dał awans podopiecznym Marka Chojnackiego awans na pierwsze miejsce w tabeli, a drużyna z Dolnego Śląska dalej jest dziewiąta. Za tydzień SMS zagra u siebie z Tarnovią, a Śląsk zagra o pełną pulę z Medykiem POLOmarket w Koninie.