Reprezentacja Polski z Mima Cup 2022!
#WU17 Reprezentacje Świat

Tak! Z tej kadry możemy być dumni. Reprezentacja Polski U17 pokonała 3:2 swoje rówieśniczki ze Szwecji w finałowym meczu turnieju Mima Cup. Pozwoliło to po raz kolejny zespołowi prowadzonemu przez selekcjonera Marcina Kasprowicza sięgnąć po puchar. Cieszy fakt, że swoją szansę na turnieju dostały wszystkie zawodniczki, co jest bardzo ważnym aspektem przed eliminacjami Mistrzostw Europy.

Działo się sporo. Już w piątej minucie wynik otworzyła Zuzanna Witek. Dziesięć minut później wykonała szwedka Line Wessman. Ozdobą spotkania jednak był drugi gol Witek, tym razem z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyła Zuzanna Grzywińska. Po serii zmian w drugiej połowie Szwedki stać tylko było na gola  Tuvy Skoog.

Był to ostatni etap przygotowań przed ostatnią rundą eliminacji Mistrzostw Europy. Nasza kadra U17 zagra w Małopolsce z Anglią, Francją i Chorwacją o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Bośni, który odbędzie się pod koniec maja.

Mima Cup 22 – FINAŁ
05.03.2022, Pinatar Arena
Polska U17 vs Szwecja U17 3:2

Zuzanna Witek 5′ 31′, Zuzanna Grzywińska 45′ – Line Wessman 16′, Tuva Skoog 64′

POLSKA U17 : 12. Patrycja Banach – 2. Laura Kłębek, 4. Martyna Gasiorek(46′ Gabriela Lewicka) , 6. Oliwia Baldyga (83′ Jagoda Cyraniak), 10. Julia Piętakiewicz (46′ Partycja Kozarzewska), 15. Paulina Guzik, 16. Zuzanna Grzywińska (61′ Natalia Rohn), 18. Zuzanna Witek (66′ Paulina Piksa), 19. Julia Jędrzejewska (60′ Emilia Szymczak), 21. Oliwia Szewczyk, 23. Martyna Łuczak