27 listopada 2022

 Trwa jedna z największych turniejów kontynentalnych, czyli Puchar Azji. Dziś kończy się faza grupowa. Jednak 'najważniejszym wydarzeniem’ niestety jest przymusowe wykluczenie gospodyń z turnieju!

 Reprezentacja Indii została wykluczona z rozgrywek po gwałtownym wzroście pozytywnych wyników testów covid w drużynie. Zawodniczki są zdruzgotane. W rezultacie już rozegrany mecz (Indie-Iran 0-0) został uznany za nieważny, a pozostałe dwa mecze, w które Indie powinny były zagrać (przeciwko chińskiemu Taipei i Chinom), zostały anulowane. Zdecydował o tym Azjatycki Związek Piłki Nożnej w niedzielę 23 stycznia po testach covidowych, które uniemożliwiły gospodarzowi wystawienie wymaganego minimum trzynaście zawodniczek.

To mogło się przydarzyć każdej drużynie, niestety stało się to w Indiach” – wypowiedział się dla 'Times of India’ Kushal Das, sekretarz generalny All India Football Federation (AIFF). „Dziewczyny były doskonałe w meczu otwarcia (przeciwko Iranowi) i są teraz, co zrozumiałe – zdruzgotane. Musimy ich wspierać. Tak ciężko pracowały na wszystko, czego od nich wymagano. Nawet AIFF wspierał ich całym sercem, ale Covid wszystko zepsuł”.

Prezes AIFF, Praful Patel, w serii tweetów na swoim profilu powiedział, że „przepraszam” za to, co się wydarzyło, ale jednocześnie „jest dumny z bardzo obiecujących wyników uzyskanych w pierwszym meczu”. Patel podkreślił również, że wsparcie AIFF dla reprezentacji kobiet będzie kontynuowane i podziękował również kibicom.

Zawodniczkom nie pozwolono rozmawiać z mediami, ale niektórzy z nich wyrażali swój nastrój poprzez swoje profile społecznościowe. Dalima Chibbber w poście na swoim profilu na Instagramie powiedziała, że ​​jest „naprawdę smutna i zdruzgotana”.

Dla kadry Indii ten Puchar Azji rozegrany u siebie był wielką szansą. Ostatnio grała w turnieju … w 2003 roku. Ćwierćfinał, który według ekspertów był w zasięgu tej reprezentacji, dawałby Indią realne szanse na awans na Mundial. Covid niestety im to zabrał.

Protokół zdrowotny Pucharu Azji wymagał, przetestowania zawodniczek wszystkich drużyn narodowych po przybyciu do hotelu. Do czasu wyniku testu nie mogły opuścić swojego pokoju. Następne kontrole odbywają się co siedemdziesiąt dwie godziny.

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: