#D1Arkema : Podsumowanie 12 kolejki. Grały Polki
D1 Féminine Ligi Polki na Świecie Publicystyka Świat

W sobotę po południu zakończyły się zmagania w pierwszej dywizji we francuskiej lidze. Rozegrane zostały tylko trzy mecze, pozostałe zostały przełożone z powodu zakażeń Covid-19 w aż trzech zespołach.

Wszystkie mecze zostały rozegrane o godzinie 14:30. Mecz pomiędzy Reims i Fleury 91 zakończył się zwycięstwem gości 0:1. Gola w osiemdziesiątej szóstej minucie zdobyła Yango. Od pierwszej minuty zagrała Nikola Karczewska i Dominika Grabowska, na jedenaście minut przed końcem na boisku pojawiła się Ewelina Kamczyk. Dzięki zwycięstwu Fleury 91 zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci tylko jeden punkt do trzeciego Paris FC. Wygrana zespołu ze stolicy 1:0 z Issy pozwoliła utrzymać im pozycje.

Montpellier pokonało gładko na własnym stadionie Saint-Etienne 3:0, po golach Elsig i Robert. Montpellier znajduję się na piątym miejscu, a Saint-Etienne na przedostatnim.

Już za tydzień trzynasta kolejka.

15.01.2022
REIMS vs FLEURY  0-1 (0-0)
0-1 Jeannette Grace NGOCK YANGO 86′
Reims : Alvarado – Doucouré, Pasquereau, Deslandes, Romanenko ; Joly (Ouchène 65′), Philippe; Corboz ; Dumornay, Feller, Becho (Bussy 57′)
Fleury : Mainguy – Meffometou, Debever, Piga, Levasseur ; Yango ; Fernandes (Kamczyk 79′), Le Garrec (Kassi 79′), Grabowska, Dafeur (Kouassi 67′); Karczewska

15.01.2022
MONTPELLIER HSC vs AS SAINT-ÉTIENNE 3-0 (2-0)
1-0 Johanna ELSIG 13′
2-0 Faustine ROBERT 15′
3-0 Faustine ROBERT 49′Montpellier : Schmitz – Mpomé (Nicoli 69′), Elsig, Lakrar ; Torrent, Puntigam (Landeka 84′), Škorvánková (Mondésir 69′), Belloumou (Weerden 46′); Robert, Le Bihan (Blanc 83′); Petermann

Saint-Étienne : Gignoux – Bonet (Antoine 80′), Blanchard, Multari, Bornes (Sakaki 88′); Jésus (Chaumette 88′), Storti (Condon 64′), Uffren (Coquard 80′), Gago, Okoronkwo, Caputo