Tur z Piastovią na remis po bardzo dobrym meczu (relacja + foto)
II liga Polska Publicystyka

Piłkarki Tura MOSiR Bielsk Podlaski na własnym stadionie zainaugurowały rywalizację w rundzie rewanżowej drugiej ligi grupy łódzkiej. Mecz był okazją do rewanżu za porażkę w pierwszym meczu 0:4 z PKS Piastovią Piastów. Drużyna prowadzona przez Roberta Rogowskiego za wszelką cenę chciała odnieść zwycięstwo. W pierwszej połowie miała dużo szczęścia, ale także potrafiła wykorzystać stworzone bramkowe okazje. Pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Martyna Krupkowska. Napastniczka bielskiego Tura wynik spotkania otworzyła w 38 minucie. Z zimną krwią wykorzystała zagraną do niej piłkę i przy bliższym słupku strzeliła swojego czwartego gola w bieżących rozgrywkach.
We wcześniejszych sytuacjach bielski klub mógł zmienić oblicze piłkarskiej rywalizacji, ale z rzutu wolnego tuż nad bramką uderzyła Dominika Głowacka. Przed strzeleniem bramki piłkarki Tura próbowały oskrzydlających akcji, a próby dośrodkowań w pole karne padały łupem zawodniczek z Piastovii. Przyjezdne miały swoje okazje do strzelenia gola w pierwszej połowie. Jedna z najlepszych okazji była w 28 minucie. W tym czasie skutecznie skracająca kont Joanna Kołoszko sprawiła, że uderzona piłka przez zawodniczkę gości zatrzymała się na słupku bramki miejscowej drużyny.
Po zmianie stron bielskie zawodniczki stworzyły okazję do zmiany wyniku. Cel został zrealizowany już w 53 minucie. W tym czasie znakomitym dośrodkowaniem z prawej strony zaprezentowała się Dominika Głowacka. Piłka trafiła do Aleksandy Burak, a ta nie miała problemu ze strzeleniem drugiego gola. Po tym zdarzeniu miejscowe zawodniczki zbyt mocno się cofnęły. Sytuację za wszelką cenę chciała wykorzystać drużyna Piastovii. Swoją okazję miała już w 14 minucie po zmianie stron, lecz skuteczne wyjście Joanny Kołoszko zapobiegło stracie bramki. Cztery minuty później przyjezdne stworzyły kolejną okazję do zmiany wyniku. Tym razem kluczowe okazały się stałe fragmenty gry w postaci rzutu wolnego. Znakomite uderzenie z blisko 25 metrów Moniki Wasil nie dało szans na skuteczną interwencję.
Po strzeleniu gola Piastovia uwierzyła we własne możliwości. Mocnej zaatakowała piłkarki Tura, które momentami miały problemy z opuszczeniem własnej połowy. Cel w postaci remisu został zrealizowany w 77 minucie. W tym czasie na listę strzelczyń wpisała się Danuta Wojciechowska. Bielskim zawodniczkom nie można było odmówić ambicji, a w końcówce spotkania miały dwie szanse na zmianę wyniku. Sędzia w obydwu przypadkach dopatrzył się pozycji spalonej i mecz po 90 minutach gry zakończył się remisem 2:2.