D1 Arkema : Podsumowanie 11. kolejki [WIDEO]
D1 Féminine Ligi Świat

Za nami 11. kolejka francuskiej D1 Arkema. Naznaczona świetna postawą polskich zawodniczek z Fleury 91. Po wygranym meczu z Paris FC Lyon jest liderem tabeli z przewagą trzech punktów nad PSG. W nieciekawej sytuacji jest Issy, które ostatni mecz wygrało … we wrześniu z Saint-Etienne. Podczas tej kolejki padło tylko dziewięć bramek.

FC Fleury pokonało 1:0 Issy po golu Nikoli Karczewskiej, której asystowała Dominika Grabowska. Dla naszej napastniczki jest to szósta bramka w sezonie. Zwycięstwo to pozwoliło zakończyć jesień na wysokiej czwartej pozycji ze stratą tylko punktu do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzyń. Cały mecz zaliczyła Grabowska, siedemdziesiąt dziewięć minut na boisku spędziła też Ewelina Kamczyk, a Karczewska zeszła z boiska dopiero w doliczonym czasie gry.

W Soyaux gospodarze ponieśli porażkę z Montpellier. W 20. minucie bramkę strzeliła reprezentantka Słowacji Dominika Skorvankova.

W Paryżu Paulina Dudek mogła się cieszyć ze zwycięstwa, PSG pokonało Bordeaux 1:0, po golu Karchaoui. Reprezentantka Polski zagrała całe spotkanie. Mistrz Francji zajmuję drugie miejsce w tabeli.

Niedaleko, bo również w Paryżu Lyon pokonał Paris FC po golach Cascarino i Hegerberg, straty w doliczonym czasie pierwszej połowy próbowała odrobić Greboval, ale zdołała strzelić tylko jedną bramkę. W 64. minucie Vaysse dostała drugą żółtą kartkę i została zmuszona opuścić boisko. Mecz zakończył się wynikiem 1:2, dzięki czemu Lyon dalej jest liderem.

Mecz Saint-Etienne z Reims bez zaskoczenia zakończył się porażką zielonych. Gola już w 15. minucie zdobyła Corboz i goście zdołali utrzymać wynik do końca. Gospodynie spotkania znajdują się w bardzo słabej sytuacji, zajmują przedostatnie miejsce i mają tylko jeden punkt przewagi nad ostatnim Isyy. Reims wyjechało z Saint-Etienne z trzema punktami i znajdują się na szóstym miejscu.

Jedyny remis w kolejce to 1:1 w meczu Dijon z Guingamp. W 19. minucie na prowadzenie wyszły gospodynie za sprawą gola Oparanozie. W 52. Mansuy wyrównała wynik spotkania, ustalając końcowy wynik.

Teraz czas na świąteczną przerwę. Liga francuska wraca już 15 stycznia 2022 roku. Trudne zadanie czeka Issy, które powalczy z Paris FC, również niełatwe zadanie będzie miało Saint-Etienne, które zawalczy w Montpellier. PSG podejmie Dijon, a Fleury zagra na wyjeździe z Stade de Reims.